Reklama

Rzeszowianie pomogą seniorom. Zgłoś się jeśli potrzebujesz zakupów, leków czy wsparcia

Opublikowano:
Autor:

Rzeszowianie pomogą seniorom. Zgłoś się jeśli potrzebujesz zakupów, leków czy wsparcia - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na facebookowej grupie "Pomoc sąsiedzka Koronawirus Rzeszów" powstała inicjatywa, w której to wolontariusze wspomogą osoby przebywające w kwarantannie czy seniorów w trakcie pandemii.

Pomoc ma dotyczyć wszystkich ludzi potrzebujących - seniorów, osób przebywających w kwarantannie czy tych, którzy nie powinni lub nie mogą wychodzić z domów. Rzeszowianie oferują bezpłatne wsparcie na terenie swojego miasta, a w czym konkretnie pomogą? W zrobieniu zakupów, kupieniu leków czy z wyjściem z psem na spacer.

- Nasi koordynatorzy dostępni są pod dwoma numerami telefonów. Przyjmują informacje o konieczności pomocy, a następnie przekazują wolontariuszowi, który bezpośrednio kontaktuje się z osobą potrzebująca i omawia szczegóły - później przekazuje informacje o zamknięciu akcji koordynatorowi.

- opowiada nam o akcji jedna z jej inicjatorek.

Jednak jak sama grupa wsparcia zaznacza - problemem jest dotarcie do seniorów, którzy nie korzystają z Internetu. Toteż koordynatorzy proszą o przekazywanie informacji o nieodpłatnej pomocy dalej. Sami zaś rozwieszają swoje plakaty w najczęściej uczęszczanych miejscach przez seniorów.

- Od wczoraj [piątku, 27 marca - przypis red.] wywieszamy plakaty w miejscu gdzie seniorzy najczęściej się poruszają, np. przy sklepach i aptekach na najstarszych osiedlach Rzeszowa.

- przekazują nam koordynatorzy.

W załączniku przesyłamy plakat grupy w formacie PDF, który można wydrukować i rozwiesić na ulicach Rzeszowa. Po pomoc zgłosić można się pod numerami: 

  • 607 909 422
  • 665 295 374

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE