Reklama

Rzeszów pożegnał Szymonka z Radomia [FOTO, FILM]

Opublikowano: sob, 22 cze 2019 23:35
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Sprawa chłopca, któremu lekarze zdiagnozowali śmierć mózgu, dotknęła mieszkańców Rzeszowa do tego stopnia, że postanowili dołączyć do armii Szymonka i pożegnać go tak jak większość miast w naszym kraju.

Uczestnicy ostatniego pożegnania Szymonka nie kryli żalu i rozgoryczenia całą sytuacją, jaka miała miejsce w warszawskim szpitalu na Niekłańskiej.

Po miesiącach pobytu niemowlęcia w szpitalu, lekarze odłączyli go od respiratora, dzięki któremu oddychał, bez obecności rodziców. Odebrano im tę chwilę, Szymonek odchodził samotnie. Wielu mieszkańców Rzeszowa nie może się z tym pogodzić. - Mam dziecko w wieku Szymonka, bardzo to przeżywam, śledzę media, żeby dowiedzieć się, co dalej dzieje się w sprawie - powiedziała jedna z uczestniczek dzisiejszego spotkania.

A to odbyło się z inicjatywy mieszkanki Rzeszowa, która ze łzami w oczach opowiada o nieszczęściu, jakie spotkało radomską rodzinę. Wiele osób pojawiło się dziś, 22 czerwca, w rejonie muszli koncertowej w Parku Papieskim i punktualnie o godzinie 18 do nieba poszybowały balony biało-czerwono-niebieskie. Wszystko to, by uczcić pamięć małego wojownika.

- Zebraliśmy się, aby pożegnać Szymonka, dla którego życie zakończyło się zbyt szybko. Chciałabym powiedzieć wiele, ale łzy same cisną się do oczu, słowa uciekają. Chcemy mieć prawo wyboru, chcemy poszanowania praw człowieka, pacjenta. Śmierć Szymonka pokazała nam, że pomimo iż żyjemy w kraju, gdzie ponoć mamy wolność słowa i prawo do decydowania o sobie i swoich dzieciach, nie możemy tak naprawdę być pewni niczego - zrelacjonowała nam Wioleta Czarnowska, organizatorka spotkania, dodając: - Będziemy walczyć dla Szymonka i dla innych dzieci, aby sprawiedliwości stało się zadość. Odszedłeś zbyt szybko Mały Dzielny Wojowniku, ale otworzyłeś nam oczy i serca, dałeś siłę. Śpij spokojnie tam na górze Misiu Królisiu.

Na wydarzenie zapraszaliśmy w artykule: Ostatnie pożegnanie Szymonka w Rzeszowie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.