Reklama

Rzeszów pomimo kryzysu nie żałuje pieniędzy na świąteczne iluminacje

Opublikowano:
Autor:

Rzeszów pomimo kryzysu nie żałuje pieniędzy na świąteczne iluminacje - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Poznaliśmy oferty dwóch firm zainteresowanych montażem świątecznego oświetlenia w stolicy województwa podkarpackiego. Mają oświetlać miasto do końca stycznia 2021 roku.

Iluminację świąteczne pojawią się m.in na ul. 3 Maja, Matejki, Sokoła, Mickiewicza, Słowackiego, Jagiellońskiej, na wiadukcie Tarnobrzeskim i moście Zamkowym, ul. Marszałkowskiej, Cieplińskiego, Lisa Kuli, ul. Kilara oraz na ul. Grottgera, Asnyka, Krakowskiej i wiadukcie Śląskim.


CZYTAJ TAKŻE:

Co słychać na Podkarpaciu?


Przyjadą "niedźwiedzie"

Z dokumentacji przetargowej wynika, że pojawi się kilka nowości. Poza standardowymi iluminacjami, jak np. napisz „Rzeszów” na rondzie Jana Pawła II, w przestrzeni miejskiej znajdą się oświetlenia w formie lampionów na rondzie Ulmów.

Jedną z nowości będzie także zestaw elementów wolnostojących 3D w formie dwóch polarnych niedźwiedzi świetlnych w towarzystwie góry lodowej, który znajdzie się na ul. 3 Maja. Również i w tym roku nie zabraknie na Rynku 16-metrowej choinki.


CZYTAJ TAKŻE: 

Więźniowie i strażnicy niosą pomoc dla psów


Ile zapłacimy?

Z roku na rok władze miasta przeznaczają coraz większe środki na oświetlenie świąteczne. W  2016 roku było to ok. 800 tys. zł, w 2018 roku było to już 1,1 mln zł, zaś w 2019 roku wydano na ten cel 1,2 mln zł.  W tym roku zarezerwowano 1,4 mln zł. Kilka dni temu władze miasta poznały oferty zainteresowanych firm. 


- Pojawiły się dwie oferty: za 1,3 mln zł i za 2,4 mln zł. Jedna z nich mieści się w wymaganiach finansowych i zapewne pod koniec przyszłego tygodnia oficjalnie wyłonimy wykonawcę. Umowę planujemy podpisać w połowie listopada. 


- wyjaśnia Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa. 


Oświetlenie ma zostać zamontowane do 30 listopada. 1 grudnia miasto ma zabłysnąć świątecznym blaskiem. Firma, która wygra przetarg będzie zobligowana do naprawy uszkodzeń w ciągu 12 godzin od zgłoszenia usterki oraz do monitorowania stanu iluminacji, przynajmniej dwa razy w tygodniu. Iluminację mają zostać zdemontowane po 31 stycznia 2021 roku. Firma będzie miała na to zadanie dwa tygodnie.  

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE