Reklama

Rzeszów ma nowego skarbnika. Filipek odchodzi z magistratu

Opublikowano:
Autor:

Rzeszów ma nowego skarbnika. Filipek odchodzi z magistratu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Janina Filipek, która jest jednym z najbliższych i zaufanych współpracowników Tadeusza Ferenca, złożyła wniosek o odwołanie jej ze stanowiska. Trwa sesja rady miasta, podczas której skarbnik została oficjalnie pożegnana zarówno przez prezydenta, jak i radnych.

Janina Filipek, która w Urzędzie Miasta Rzeszów pracowała 28 lat, zapowiadała odejście na emeryturę od dłuższego czasu. 24 czerwca poprosiła prezydenta, z którym współpracowała przez pięć kadencji, aby złożył do rady miasta wniosek o odwołanie jej ze stanowiska. Tadeusz Ferenc zgodził się.

Uchwała w tej sprawie została podjęta podczas dzisiejszej, 9 lipca, sesji.

- Przez prawie 17 lat godziliśmy się we wszystkich tematach związanych z Rzeszowem. Odchodzi człowiek, który budował miasto Rzeszów. Starałem się za wszelką cenę zatrzymać panią skarbnik, by nadal podejmowała decyzje, które wpływałyby na rozwój miasta - powiedział Tadeusz Ferenc.

- Pani skarbnik tak pracowała, że w mieście nigdy nie brakowało pieniędzy. Poprosiłem ją, by dwa dni w tygodniu pracowała na rzecz urzędu, doradzała nam, i się zgodziła - dodał prezydent, zaznaczając: - Chylę czoła przed Tobą, zapisałaś się w historii miasta.

- Pani skarbnik nigdy nie zgodziła się na to, by długi ukrywać w spółkach miejskich, co jest procederem w wielu miastach - zaznaczył Andrzej Dec.

Prezydent dodał, że pracownicy magistratów z wielu polskich miast przyjeżdżali do Rzeszowa, by prosić o radę, jak prowadzić samorządowymi finansami, by nigdy ich nie zabrakło.

Konrad Fijołek złożył wniosek do prezydenta o nadanie Janinie Filipek tytułu Honorowego Obywatela Rzeszowa.

Stanowisko obejmie na wniosek Tadeusza Ferenca Jacek Mróz. W latach 2016 - 2019 był dyrektorem ds. ekonomicznych i głównym księgowym w Miejskim Zarządzie Budynków Mieszkalnych w Rzeszowie. W latach poprzednich był przewodniczącym rady nadzorczej MZBM.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE