Reklama

Rzeszów. Koronawirus w szpitalu klinicznym [VIDEO]

Opublikowano:
Autor:

Rzeszów. Koronawirus w szpitalu klinicznym [VIDEO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Z powodu wykrycia u czterech osób COVID-19 oddział nefrologii w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 1 im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie został zamknięty do odwołania – poinformował we wtorek PAP p.o. dyrektora szpitala Marek Wiater.

Zarażone osoby to troje lekarzy w sile wieku oraz jeden pacjent około 70-letni.

"Pacjent, u którego stwierdzono zarażenie COVID-19 został już przetransportowany do szpitala zakaźnego w Łańcucie. U pozostałych sześciu pacjentów, przebywających na oddziale, przeprowadzono badania, pobrano wymazy i czekamy na wyniki” – mówił Wiater.

Dodał, że pacjenci zostali odizolowany. Zapewnił, że w całym szpitalu, w tym na oddziale nefrologii, obowiązuje reżim sanitarny.

Z kolei troje lekarzy zarażonych koronawirusem przebywa w domu na kwarantannie. Pierwszy przypadek zarażenia stwierdzono u jednego z lekarzy w niedzielę.

P.o. dyrektora szpitala wyjawił, że lekarz, u którego w niedzielę stwierdzono zarażenie koronawirusem w piątek był także przebadany i wówczas wynik był ujemny.

U pozostałych dwojga lekarzy i pacjenta pozytywny wynik na COVID-19 uzyskano we wtorek.

Natomiast stacja dializ nie została zamknięta – działa normalnie z zaostrzonym rygorem sanitarnym. Pod swoją opieką ma około 170 pacjentów. Dziennie przeprowadzanych jest tam około 60-70 dializ.

Podczas konferencji prasowej, 9 czerwca, wojewoda Ewa Leniart poprosiła mieszkańców Podkarpacia o rozwagę. Jak sama określa - pandemia jeszcze się nie skończyła. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE