Reklama

Reklama

Rzeszów. Koronawirus w szpitalu klinicznym [VIDEO]

Opublikowano: 9 czerwca 2020 16:19
Autor: SzB

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wiadomosci Z powodu wykrycia u czterech osób COVID-19 oddział nefrologii w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 1 im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie został zamknięty do odwołania – poinformował we wtorek PAP p.o. dyrektora szpitala Marek Wiater.

Reklama

Zarażone osoby to troje lekarzy w sile wieku oraz jeden pacjent około 70-letni.

"Pacjent, u którego stwierdzono zarażenie COVID-19 został już przetransportowany do szpitala zakaźnego w Łańcucie. U pozostałych sześciu pacjentów, przebywających na oddziale, przeprowadzono badania, pobrano wymazy i czekamy na wyniki” – mówił Wiater.

Dodał, że pacjenci zostali odizolowany. Zapewnił, że w całym szpitalu, w tym na oddziale nefrologii, obowiązuje reżim sanitarny.

Z kolei troje lekarzy zarażonych koronawirusem przebywa w domu na kwarantannie. Pierwszy przypadek zarażenia stwierdzono u jednego z lekarzy w niedzielę.

P.o. dyrektora szpitala wyjawił, że lekarz, u którego w niedzielę stwierdzono zarażenie koronawirusem w piątek był także przebadany i wówczas wynik był ujemny.

U pozostałych dwojga lekarzy i pacjenta pozytywny wynik na COVID-19 uzyskano we wtorek.

Natomiast stacja dializ nie została zamknięta – działa normalnie z zaostrzonym rygorem sanitarnym. Pod swoją opieką ma około 170 pacjentów. Dziennie przeprowadzanych jest tam około 60-70 dializ.

Podczas konferencji prasowej, 9 czerwca, wojewoda Ewa Leniart poprosiła mieszkańców Podkarpacia o rozwagę. Jak sama określa - pandemia jeszcze się nie skończyła. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.