Reklama

Rzeszów drugim najlepszym miastem dla młodzieży w Polsce

Opublikowano:
Autor:

Rzeszów drugim najlepszym miastem dla młodzieży w Polsce - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Fundacja Schumana opublikowała Ranking Europolis, w którym Rzeszów zajął drugie miejsce po Warszawie, jako najlepsze miasto dla młodych. W rankingu znalazło się 66 miast.

Ciągle słyszy się o tym, jak Rzeszów - stolica województwa podkarpackiego stale i mocno się rozwija, praktycznie pod każdym względem. I potwierdzają to rankingi. Rzeszów w kategorii "Edukacja" wyprzedził m.in. Warszawę, zajmując pierwsze miejsce. To za sprawą wysokiej dostępności szkół ponadpodstawowych, a także aktywnej polityce stypendialnej dla licealistów. Na wysoki wynik złożyły się także osiągnięcia Politechniki Rzeszowskiej czy szeroki wachlarz oferty edukacji zawodowej.


Według rankingów Rzeszów jest również liderem w kategorii "Mobilność", ponownie wyprzedzając Warszawę. To za sprawą nowoczesnego systemu publicznego roweru miejskiego oraz szerokiej infrastruktury rowerowej. Miasto inwestuje spore pieniądze w rozbudowę ścieżek rowerowych, jest także liderem w kwestii buspasów. Stolica Podkarpacia chwalona jest również za stosunkowo tanią komunikację miejską. Rzeszów doceniany jest także za bogatą ofertę kulturalną.


Wysoko uplasowały się także inne podkarpackie miasta. Krosno zajęło 13 miejsce, a Przemyśl 25, wyprzedzając tym samym m.in. Kielce, Radom czy Białystok. Z podkarpackich miast w rankingu znalazł się także Tarnobrzeg, który uplasował się na 48 miejscu.

Ranking Europolis:
1. Warszawa
2. Rzeszów
3. Katowice i inne miasta Górnego Śląska
4. Gdańsk
5. Kraków
6. Wrocław
7. Opole
8. Poznań
9. Sopot
10. Łódź

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE