Reklama

Rzeszów bez nowych przypadków zakażeń koronawirusem

Opublikowano:
Autor:

Rzeszów bez nowych przypadków zakażeń koronawirusem - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna informuje, że 18 sierpnia w mieście Rzeszów i powiecie rzeszowskim nie odnotowała pozytywnych wyników. Wciąż jednak są trzy aktywne ogniska zakażeń.

W szpitalu MSWiA w Rzeszowie mamy  potwierdzonych łącznie 17 pozytywnych przypadków, w tym u siedmiu pacjentów (jeden zgon) oraz u pięciu osób z personelu medycznego oraz pięciu osób z kontaktu. Przebadano cały personel i pacjentów oddziału chirurgii.  

Ogółem w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 potwierdzono dziewięć wyników dodatnich, w tym: siedem pozytywnych  wśród personelu medycznego oraz  dwóch osób z  kontaktu (mieszkańców powiatu przeworskiego). Przypominamy, że wciąż wstrzymane są przyjęcia  do kliniki ginekologii i położnictwa


- Badania pacjentów i personelu są w toku, 47 osób  ze styczności objętych jest kwarantanną.


- zaznacza Dorota Gibała, rzecznik WSSE w Rzeszowie

Ognisko wśród uczestników wesela, które się odbyło w dniu 01.08.2020 w Rzeszowie, skutkowało zakażeniem koronawirusem 19 osób (12 z Rzeszowa, czterech z powiatu rzeszowskiego, jednej z powiatu jarosławskiego i dwóch  z powiatu przeworskiego). Łącznie uczestników wesela było 92 i dwie osoby z obsługi. Wszystkie osoby zostały objęte kwarantanną.

Ogółem na terenie miasta Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego  kwarantanną objęto 735 osób. Na dzień 19 sierpnia WSSE w Rzeszowie zaplanowała przebadanie 42 osób z kontaktu na terenie miasta Rzeszowa i powiatu  rzeszowskiego. Aktualnie na Podkarpaciu badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 1950 przypadków zakażenia koronawirusem.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE