Reklama

Rząd wykorzystuje koronawirusa. Nakaz noszenia maseczek to bezprawie! - grzmi poseł z Podkarpacia [TEKST ROZPORZĄDZENIA - SPRAWDŹ TO]

Opublikowano:
Autor:

Rząd wykorzystuje koronawirusa. Nakaz noszenia maseczek to bezprawie! - grzmi poseł z Podkarpacia [TEKST ROZPORZĄDZENIA - SPRAWDŹ TO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Stanisław Tyszka - podkarpacki poseł Koalicji Polskiej pokazał jak Zjednoczona Prawica "gra koronawirusem".

Poseł Koalicji Polskiej Stanisław Tyszka jasno wskazuje, że rząd bawi się ludzkim zdrowiem i działa bez podstawy prawnej!

- Rząd od kilku dni trąbi o ogłoszeniu od dziś (10 paźdzernika) całej Polski strefą żółtą, a wybranych powiatów strefą czerwoną. Tymczasem stosowne rozporządzenie, które dotyczy życia codziennego blisko 40 mln ludzi ukazuje się w Dzienniku Ustaw w piątek po godzinie 23!

- napisał na swoim Facebooku.

Dalej poseł wskazuje bezprawne działania rządu.

- Nakaz noszenia maseczek dla wszystkich jest dalej bezprawny. Ustawa o chorobach zakaźnych pozwala na stosowanie obowiązku środków zapobiegawczych, czyli także noszenie maseczek, tylko wobec osób chorych lub podejrzanych o zachorowanie. To samo dotyczy mandatów za brak maseczek. Większość obywateli nie jest ani chora, ani podejrzana o zachorowanie na COVID-19. Tymczasem rozporządzenia rządu, czyli akty prawne niższej rangi niż ustawy nakazują nosić maseczki wszystkim obywatelom, bez względu na to czy są chorzy lub podejrzani o zachorowanie. I właśnie dlatego sądy w całej Polsce przeważnie uchylają kary nałożone wobec obywateli nie noszących maseczek, wydawane na podstawie rozporządzeń rządu.

- przyznaje.


- W ciągu ostatnich 7 miesięcy rząd zdążył przepchnąć przez Sejm 4 specustawy koronawirusowe, które miały mnóstwo idiotycznych wrzutek dotyczących m. in. wyborów kopertowych, wyłączenia prawa budowlanego, wyboru Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej z pominięciem Senatu. Ale nie zmienił kwestii, która wydaje się być fundamentalną z punktu widzenia rządu: przepisów dotyczących nakazu noszenia maseczek. I dlatego sądy uchylą większość kar, nałożonych od dzisiaj za brak maseczki mimo buńczucznie ogłaszanej polityki "zero tolerancji". Państwo z dykty i paździerza, które potyka się o własne sznurowadła.

- kończy swój wpis na Facebooku.


 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE