Reklama

Ruszyły zapisy na szczepienia. Jak się zgłosić?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Ministerstwo Zdrowia

Ruszyły zapisy na szczepienia. Jak się zgłosić? - Zdjęcie główne

Zdjęcie poglądowe | foto Ministerstwo Zdrowia

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kilka minut po północy ruszyła rejestracja na szczepienie przeciw COVID-19 osób powyżej 80. roku życia. Pojawi się także formularz, za pomocą którego każda osoba od 18. do 69. roku życia będzie mogła zgłosić chęć poddania się szczepieniu.

Od 15 do 22 stycznia rejestracja będzie dostępna wyłącznie dla osób powyżej 80. roku życia. 22 stycznia kolejna grupa seniorów, tym razem powyżej 70. roku życia, będzie mogła zarejestrować się na konkretny termin szczepienia. Pozostałe osoby, nie zaliczające się do powyższych grup, będą mogły przez Internet zgłosić gotowość do szczepienia.

- Rejestracji na szczepienie możesz dokonać na kilka sposobów: poprzez e-rejestrację na pacjent.gov.pl, dzwoniąc na Infolinię Narodowego Programu Szczepień 989 lub kontaktując się bezpośrednio z wybranym przez siebie punktem szczepień.

- czytamy na stronie szczepimysie.pacjent.gov.pl.

Mapa punktów szczepień znajduje się TUTAJ.

Formularz zgłoszeniowy a rejestracja

Proces rejestracji i proces zgłoszeń to tak naprawdę dwa różne zagadnienia. Zgłoszenie chęci szczepienia przez formularz online nie jest równoznaczne z rejestracją na szczepienie. Osoby, które wypełnią formularz zgłoszeniowy, będą miały przewagę czasową nad niezgłoszonymi, jednak po wysłaniu formularza nie otrzymają konkretnej daty szczepienia. Podkreślmy raz jeszcze, że na obecnym etapie rejestracji tylko i wyłącznie osoby po 70. roku życia mają możliwość bezpośredniej rejestracji na określony termin.

Gdy rozpocznie się etap szczepień, w którym możemy wziąć udział, otrzymamy maila z informacją, że wystawione zostało nam e-skierowanie i później będziemy mogli  zarejestrować się na już na konkretny termin szczepienia.

Zgodnie z kalendarzem szczepień, osoby, które ukończyły 70 lat, rozpoczną szczepienia 25 stycznia w 5994 punktach w całej Polsce. Ta grupa to 4,6 mln osób, w tym 1,75 mln to osoby po 80. roku życia, a 2,8 mln to seniorzy w wieku 70-79 lat.

- Nie wszyscy seniorzy będą jednak mogli zaszczepić się od razu. Do końca marca szczepionek wystarczy dla 2,3 mln osób z grupy seniorów liczącej 4,6 mln.

- wskazuje portal Business Insider Polska. 

 

rafal.bolanowski@korso.pl

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy