Reklama

Rusza powiększona Strefa Płatnego Parkowania w Rzeszowie

Opublikowano:
Autor:

Rusza powiększona Strefa Płatnego Parkowania w Rzeszowie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zakończono montaż parkometrów na osiedlu 1000-lecia i Grota-Roweckiego. Poszerzona strefa płatnego parkowania zaczyna obowiązywać od 1 października.

Zgodnie z decyzją Rady Miasta Rzeszowa (projekt uchwały przegłosowano w lutym br.) od października w strefie znajdzie się osiedle Grota-Roweckiego i 1000-lecia. Łącznie zamontowanych zostało 87 nowych parkometrów


CZYTAJ TAKŻE: Szykuje się potężna inwestycja przy Wisłoku [WIZUALIZACJE]


Jakie opłaty?

Osiedla są zakwalifikowane jako dwie nowe podstrefy. Strefą zieloną będzie obszar od ul. Maczka, Siemieńskiego, Lubelską do ul. Gołębiej. Podstrefa czerwona obejmie obszar od ul. Dąbrowskiego i Wincentego Pola do ul. Bulwarowej.

Ceny w strefie zielonej, czyli na os. 1000-lecia, przedstawiać się będą następująco: pierwsza godzina – 2,50 zł, druga – 3 zł, trzecia – 3,50 zł, a czwarta i kolejna – 2,50 zł. Na os. Grota-Roweckiego, czyli w strefie czerwonej każda godzina postoju to koszt 2 zł.

Roczne dochody z opłat w strefie płatnego parkowania w Rzeszowie wynoszą ok. 1,5 mln zł. Za rok 2020 do końca lipca dochód wyniósł 250 tys. Nakłady inwestycyjne w ostatnich dwóch latach wyniosły natomiast 19,6 mln zł.


CZYTAJ TAKŻE: Rzeszowski Budżet Obywatelski. Czy Rzeszów „odzyska” symbol miasta?


Abonament 

Władze miasta informują, że mieszkańcy tych osiedli mają już możliwość wykupienia abonamentu. Niezbędny wniosek dostępny jest POD TYM LINKIEM. Abonament miesięczny dla wszystkich, w tym również dla przedsiębiorców prowadzących działalność na terenie strefy płatnego parkowania, kosztuje 150 zł.

Wniosek o abonament należy składać w siedzibie Miejskiej Administracji Targowisk i Parkingów, znajdującej się przy ul. Ks. Jałowego 23A w Rzeszowie. Oprócz wypełnionego wniosku, konieczny jest również dowód rejestracyjny pojazdu, zaświadczenie o zameldowaniu lub umowa najmu oraz dokument, poświadczający rozliczanie podatku dochodowego od osób fizycznych na rzecz Gminy Miasta Rzeszów.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE