Reklama

Rozmowa kosztowała go 70 tys. zł

Opublikowano:
Autor:

Rozmowa kosztowała go 70 tys. zł - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 65-letni mieszkaniec Terespola uwierzył, że rozmawia z policjantem.

W środę (24 lipca) przed południem mężczyzna odebrał telefon od nieznajomego, który przedstawił się jako policjant komendy w Białej Podlaskiej.

- W trakcie wielogodzinnej rozmowy oszust poinformował zgłaszającego, że prowadzone jest śledztwo, w kierunku namierzenia hakerów, którzy obserwują pokrzywdzonego i chcą z jego konta pobrać pieniądze. Gdy pokrzywdzony wahał się by wykonywać polecenia telefonicznego rozmówcy, ten „zagroził” mu zablokowaniem wszystkich środków na wiele miesięcy, tj. do czasu zakończenia śledztwa - mówią funkcjonariusze z KMP w Białej Podlaskiej.

W trakcie rozmowy sprawca przekonał 65-latka by ten gotówkę przelał 70 tys. zł na nowo utworzone bezpieczne konto. Mężczyzna zrobił to. Kiedy zrozumiał, ze padł ofiarą oszustów całą sprawę zgłosił organom ścigania. Teraz oszustów szukają policjanci.

- Przypominamy! Policja nigdy telefonicznie nie informuje o prowadzonych przez siebie sprawach i nigdy nie prosi o przekazanie informacji o miejscu gromadzenia pieniędzy, ilości kont czy wysokość zgromadzonych środków. Nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie ani też nie prosi o zaangażowanie naszych pieniędzy do jakiejkolwiek akcji! - apelują mundurowi.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE