Reklama

Rolnicy będą protestować w stolicy Podkarpacia. Posłowie poczują zapach obory!

Opublikowano:
Autor:

Rolnicy będą protestować w stolicy Podkarpacia. Posłowie poczują zapach obory! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Rolnicy protestują przeciwko "Piątce dla zwierząt" czyli ustawie zakazującej hodowli zwierząt futerkowych i ograniczenia uboju rytualnego. Zapowiadają, że nie odpuszczą.

Po ostatnich blokadach dróg w całym kraju, proteście w Warszawie i wejściach do biur poselskich polityków, którzy głosowali "za" ustawą uderzającą w polskie rolnictwo zapowiadane są kolejne akcje. 21 października rolnicy będą protestować w największych miastach w kraju, w tym także w Rzeszowie!

 

 


Czytaj także:


 

O dalszych formach mówi Maria Zbyrowska, była posłanka Samoobrony i jedna z organizatorek protestów rolniczych na terenie powiatów: mieleckiego, dębickiego, ropczycko-sędziszowskiego.

-  Rolnicy od momentu pojawienia się koronawirusa ponoszą straty. Nie ma zbytu na ich produkty ani w kraju ani za granicą, a ceny gwałtownie spadły. Przykładowo na kurczaku tracą 80 groszy na kilogramie, na indyku 1,80 zł na kilogramie. Sytuacja jest bardzo trudna, a teraz doszła jeszcze ta ustawa Piątka dla zwierząt, która całkowicie likwiduje polskie rolnictwo uderzając nie tylko w drób, ale także trzodę chlewną, bydło i inne rodzaje działalności. Rolnicy są zdesperowani, już nie ustąpią i się nie cofną. Przewidujemy choćby blokowanie biur poselskich, tak żeby posłowie poczuli zapach obory.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE