Reklama

Replika dyżurki z Chatki Puchatka z Połoniny Wetlińskiej w sanockim skansenie

Opublikowano:
Autor:

Replika dyżurki z Chatki Puchatka z Połoniny Wetlińskiej w sanockim skansenie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od 29 sierpnia w sanockim skansenie w jednej z chat, w której na stałe znajduje się ekspozycja poświęcona ratownictwu w Bieszczadach można podziwiać replikę dyżurki GOPR.

Replika dyżurki z Chatki Puchatka na Połoninie Wetlińskiej z lat 1968 - 1973, znajduje się na Rynku Galicyjskim Skansenu. Dopracowane ze wszystkimi szczegółami pomieszczenia przypominają odwiedzającym, jak dawniej wyglądała praca ludzi gór, tych którzy na co dzień, od lat czuwają nad bezpieczeństwem wszystkich turystów. Gdy tylko nadarzy się sposobność, musicie koniecznie zobaczyć tą dawną dyżurkę GOPR w Skansenie.

- Dziękujemy kolegom seniorom za ogrom pracy włożony w uruchomienie tego miejsca, a turystów serdecznie zapraszamy do odwiedzin!

- napisali GOPR-owcy z Bieszczad na swoim facebookowym profilu.

Jak to się zaczęło w Bieszczadach...

Turystyka w Bieszczadach rozwijała się od ponad stu lat. Bardziej znane przed II wojną światową były Bieszczady Wschodnie, wtedy należące do Polski. W pierwszych latach po II wojnie, w tej części Bieszczadów, która została w granicach Polski, trwały walki i nie mogło być mowy o uprawianiu turystyki. Po przesunięciu granicy w 1951 roku i włączeniu 480 km2 z Ustrzykami Dolnymi, otworzył się dostęp do tej części kraju...

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE