Reklama

Remont wiaduktu nad Batorego. Kiedy koniec?

Opublikowano:
Autor:

Remont wiaduktu nad Batorego. Kiedy koniec? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Przed remontem wiaduktu droga pod nim była zbyt wąska by samochody mogły się nią płynnie poruszać, w związku z czym wprowadzono na stałe ruch wahadłowy. Po zakończeniu prac prowadzonych przez PKP PLK i Miejski Zarząd Dróg nie tylko ulica Batorego w Rzeszowie zmieni swoje oblicze.  

Najpierw pojawiały się informację o tym, że remont wiaduktu, który jest jednym z elementów inwestycji PKP PLK wartej 205 mln zł,  może zakończyć się jeszcze w lipcu. Jak jest teraz?


- Na koniec sierpnia możliwy będzie sprawny i bezpieczny przejazd pociągów po wszystkich torach, ułożonych na obiekcie. 


- wyjaśnia Dorota Szalacha, rzecznik prasowy PKP PLK

Gdy państwowa spółka zakończy pracę, przebudową drogi pod wiaduktem zajmie się Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie. Remont nawierzchni ma być częścią dużej inwestycji w ramach łączącej przebudowę ulicy: Kochanowskiego, Siemieńskiego, Żółkiewskiego i Styki. Powstanie również dwupasmowe rondo, zlokalizowane na skrzyżowaniu ulic Głowackiego, Fredry, Siemiradzkiego i Śniadeckich.


- Na ul. Batorego pod wiaduktem powstaną dwa pasy ruchu, ścieżka rowerowa, a także chodniki. 


- tłumaczy  Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa


Na całą przebudowę zarezerwowano w budżecie miasta 49 mln zł. Miasto w trakcie prac PKP PLK zdążyło już przeprowadzić przetarg i znaleźć oferty, które odpowiadają ich wymaganiom finansowym. Przebudowa rozpocznie się po zakończeniu prac na wiadukcie.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE