Reklama

Rękawiczki do kosza, a nie na trawniki!

Opublikowano:
Autor:

Rękawiczki do kosza, a nie na trawniki! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Miejski Zakład Komunalny w Stalowej Woli zwraca uwagę mieszkańcom na to, aby pamiętali o zachowaniu czystości.

Od 2 kwietnia klienci wszystkich sieci handlowych zobowiązani są do robienia zakupów w rękawiczkach ochronnych. Najczęściej są to jednorazowe rękawiczki, zrobione z niskiej jakości tworzywa i łatwo się niszczą więc nie są zdatne do ponownego użytkowania. Jak informuje stalowowolski Miejski Zakład Komunalny w Stalowej Woli zużyte rękawice oraz maseczki to odpady komunalne, zmieszane. Należy je wyrzucać do zbiorczych kontenerów. Tymczasem MZK zaprezentował kilka zdjęć gdzie mieszkańcy wyrzucają rękawiczki: trawniki, rowy, krzewy. Potem wiatr roznosi je po całej okolicy!

- Nasze służby sprzątające codzienną pracę, zaczynają od zbierania foliowych rękawiczek. W chwili obecnej stanowią one zagrożenie nie tylko dla środowiska, ale przede wszystkim dla nas. Dbajmy o siebie nawzajem. Zużyte rękawice oraz maseczki to odpady komunalne, zmieszane. Należy je wyrzucać do zbiorczych kontenerów, nie segregować. W trosce o naszych pracowników zakładu przetwarzania, zużyte maseczki prosimy wkładać do szczelnie zawiązanych woreczków. Tak zabezpieczone, zostaną wyselekcjonowane na linii i w bezpieczny sposób zutylizowane - napisali przedstawiciele MZK Stalowa Wola.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE