Reklama

RASISTA zaatakował Banglijczyka w Rzeszowie! Poszukuje go policja

Opublikowano:
Autor:

RASISTA zaatakował Banglijczyka w Rzeszowie! Poszukuje go policja - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Rzeszowska policja poszukuje mężczyzny, którego wizerunek publikujemy. Miał on dopuścić się ataku na tle rasistowskim na polskim obywatelu pochodzącym z Bangladeszu. Pomóż go odnaleźć.

Mężczyzna w wieku ok. 35-40 lat zaatakował polskiego obywatela o banglijskich korzeniach. Dlaczego? Ponieważ ten siedząc w samochodzie zatrąbił na innego kierującego. Do naruszenia nietykalności cielesnej doszło na skrzyżowaniu ulic Unii Lubelskiej i Kraszewskiego

ZOBACZ TAKŻE:

Rasistowski atak w Rzeszowie

Sprawą mężczyzny zajęli się policjanci z Wydziału do Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców KMP w Rzeszowie, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszowa. Do ataku miało dojść we wtorek, 18 lutego. Policja jednak dopiero teraz zdecydowała się na opublikowanie wizerunku mężczyzny podejrzanego o naruszenia nietykalności osobistej z powodu przynależności rasowej tj. o czyn z art. 257 kk. 

Zaatakował - bo zatrąbił

Według ustaleń rzeszowskiej policji mężczyzna miał zaatakować Bangijczyka, ponieważ ten... użył klaksonu i nie jest Polakiem! Powód wydaje się absurdalny, ale niestety jest prawdziwy... Kiedy Bangijczyk zatrzymał się na skrzyżowaniu ul. Unii Lubelskiej i Kraszwskiego, i zatrąbił, do jego samochodu podszedł nieznany, ok. 35-40-latek, który bezpruderyjnie otworzył drzwi auta mężczyzny, zaczął go wyzywać, a następnie uderzył w twarz. Policja nie ma wątpliwości, iż pochodzenie pokrzywdzonego przyczyniło się do ataku. Na szczęście Bangijczyk w swoim samochodzie posiadał kamerkę, która nagrała wizerunek podejrzanego. Postanowiliśmy go opublikować, aby pomóc funkcjonariuszom zatrzymać rasistę, który bez cienia wstydu, dokonuje ataku na innego człowieka, obywatela Polski, tylko dlatego, iż ten nie wygląda jak przeciętny Polak.

- Osoby, które rozpoznają na zdjęciu poszukiwanego mężczyznę, albo były świadkami zdarzenia, prosimy o kontakt z prowadzącymi sprawę policjantami Wydziału do Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie przy ul. Jagiellońskiej 13, osobiści - od poniedziałku do piątku, w godzinach od 7:30 do 15:30, lub telefonicznie z prowadzącym sprawę policjantem pod nr 17 858 3234 albo z dyżurnym komendy pod nr telefonu 17 858 3310 lub 112.

- informuje KMP w Rzeszowie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE