Reklama

Radni miejscy obniżyli sobie diety. Mniejsze honorarium od 1 lutego

Opublikowano: ndz, 31 sty 2021 09:19
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wszyscy radni Ropczyc zagłosowali za obniżeniem swoich diet z powodu pandemii koronawirusa.

Rada Miejska w Ropczycach w piątek 29 stycznia podjęła uchwałę o obniżeniu od 1 lutego diet. Spowodowane jest to gorszą kondycją gospodarki przez pandemię koronawirusa. Diety obniżone zostaną o ok. 12%. Uchwałę przyjęto jednogłośnie - wszystkich 21 radnych było "za".

-Składa się na to zamrożenie waloryzacji diet w związku ze wzrostem płacy minimalnej oraz obniżka dotychczasowych kwot o 5%. Uchwała przewiduje ponadto przejście na ryczałt kwotowy, co oznacza, że w przyszłości dieta nie będzie rosła wraz ze wzrostem płacy minimalnej. Poziom obniżki jest porównywalny ze spadkiem uposażeń w niektórych sektorach przemysłu. Obniżenie wysokości diet daje w ciągu roku ok. 40 tys. zł, a w ciągu 3 lat – 120 tys. zł  oszczędności, które będzie można przeznaczyć np. na remonty w placówkach oświatowych, lub na budowę chodnika.

- czytamy na stronie Urzędu Miejskiego w Ropczycach.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy