Reklama

Radna zataiła w oświadczeniu majątkowym sporą pożyczkę. Sprawą zajmie się CBA i prokuratura!

Opublikowano:
Autor:

Radna zataiła w oświadczeniu majątkowym sporą pożyczkę. Sprawą zajmie się CBA i prokuratura! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Marcin Kowalski, szef klubu radnych Wspólnie dla Przemyśla, złożył do prokuratury w Rzeszowie oraz Centralnego Biura Antykorupcyjnego zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez radną niezależną Monikę Różycką. Radny poinformował o tym na ubiegłotygodniowej konferencji prasowej. Chodzi o pominięcie przez radną pożyczek w oświadczeniu majątkowym. Zdaniem radnej, oświadczenie majątkowe jest zgodne z prawdą.

- Na ręce przewodniczącego Rady Miejskiej Macieja Kamińskiego przekazałem w imieniu klubu radnych Wspólnie dla Przemyśla informację, że złożyłem zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez radną niezależną Monikę Różycką, polegającego na zatajeniu w oświadczeniach majątkowych informacji o posiadanych kredytach i zobowiązaniach, przekraczających kwotę 10 tys. złotych.

 

- powiedział podczas konferencji prasowej,  Marcin Kowalski, przewodniczący klubu radnych "Wspólnie dla Przemyśla".


Czytaj także : KORSO24.PL - INFORMACJE Z PODKARPACIA


​​​​​​Jak poinformował Kowalski, w ubiegłym tygodniu zgłosił się do niego jeden z mieszkańców miasta, który oświadczył,  że: 

Jest zaniepokojony sytuacją, w której pani radna Monika Różycka nie złożyła w żadnym jak do tej pory oświadczeniu majątkowym, za lata 2018-2020 informacji o zadłużeniu, które posiada.

- Kwota zadłużeń, jak mnie poinformował przemyślanin, wynosi ok. 30 tys. złotych. Z tego powodu złożyłem zawiadomienie do CBA w Rzeszowie i prokuratury w Rzeszowie, aby te instytucje wyjaśniły sprawę

- dodał radny Kowalski.

Z przekazanych informacji wynika , że chodzi o pożyczki od osoby prywatnej. Cztery pożyczki, udzielone notarialnie, których  łączna kwota to ok. 30 tys. złotych. Według radnego Kowalskiego są dokumenty notarialne potwierdzające zaciągnięcie tych pożyczek i ich kopie trafiły do prokuratury i CBA.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE