Reklama

Pszczoły znalazły dom również w Kielcach [FOTO]

Opublikowano: pt, 14 cze 2019 15:27
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Miejski ul stanął dziś, 14 czerwca, na dachu Kieleckiego Centrum Kultury. To efekt działań w ramach programu „Z miłości do przyrody - Pszczoły w mieście”.

Projekt realizuje Zarząd Okręgowy Ligi Ochrony Przyrody w Kielcach. Głównym jego celem jest popularyzacja i rozwój pszczelarstwa w warunkach miejskich oraz poprawa warunków bytowania owadów zapylających. Stawiając pasiekę miejską w różnych punktach naszego miasta LOP kieruje się głównie myślą o działaniu na rzecz zrównoważonego rozwoju, a nie skupia się wyłącznie na zbiorze miodu.

Zarząd Okręgowy Ligi Ochrony Przyrody w Kielcach planuje montaż uli na budynkach różnych instytucji w Kielcach. Ta akcja ma edukować społeczeństwo. Dodatkowo system uli ustawionych w różnych punktach miasta może posłużyć jako monitoring smogu. Poddanie analizom miodu oraz samych pszczół pozwoli na zmierzenie poziomu zanieczyszczeń powietrza na danym obszarze.

Miasto Kielce od kilku lat prowadzi działania w zakresie ochrony pszczół. Wspiera organizacje pozarządowe oraz stowarzyszenia pszczelarzy w działaniach edukacyjnych, przygotowuje tereny zielone, tworząc łąki kwietne przyjazne zapylaczom. Na skwerze „Pszczółki”, przy ul. Zagórskiej, utworzono ścieżkę edukacyjną z tablicami informującymi o pożyteczności tych owadów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.