Reklama

Przygotuj się na kolejną podwyżkę! Woda droższa od 1 września!

Opublikowano:
Autor:

Przygotuj się na kolejną podwyżkę! Woda droższa od 1 września! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Gospodarka w kryzysie, rośnie bezrobocie, ceny różnych towarów i usług wzrastają, a na dodatek lokalne samorządy także szukają gdzie można zarobić. Teraz mieszkańcy Tarnobrzega mają przed sobą kolejną podwyżkę: tym razem będzie to opłata za wodę!

Jeszcze dwa lata temu tarnobrzeżanie płacili 9,43 zł za 1m³ wody, a w 2022 roku będzie to już 14,68 zł! Skąd ta podwyżka? Na wniosek Tarnobrzeskich Wodociągów nie dotrwaliśmy do końca trzyletnich taryf, który zakładał wzrost cen wody o 30 procent. Ostatecznie spółka Wody Polskie zatwierdziła cenę na dostarczenie wody i odbiór ścieków w wysokości 13,12 zł brutto za 1m³ już od 1 września 2020 na rok. W kolejnym roku cena wzrośnie do 14,19 zł, a w następnym do 14,68 zł. Cena wody wzrośnie o ponad 55 procent w ciągu 5 lat!

- Jak wynika z wyjaśnień w decyzji Wód Polskich, to na ich wniosek udało się w maju 2020 roku ponownie przeliczyć stawki i je obniżyć względem proponowanych. Kolejną obniżkę proponowanych cen udało się uzyskać w czerwcu, dzięki dokapitalizowaniu Tarnobrzeskich Wodociągów kwotą 500.000 zł. Bez tych uzgodnień i decyzji ceny wody byłyby jeszcze wyższe. To już kolejna z serii naszych lokalnych podwyżek po gwałtownym podniesieniu cen odbioru odpadów, wcześniejszych podwyżkach cen wody, zeszłorocznej podwyżce podatku od nieruchomości, nie wspominając o podwyżce za usługi na miejskim cmentarzu, czy o wprowadzeniu planowanego podatku od parkowania w centrum.

- napisano na lokalnym portalu Tarnobrzeg.info.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE