Reklama

Przygotowują pyszne bułeczki

Opublikowano:
Autor:

Przygotowują pyszne bułeczki - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Już wkrótce Święto Trzech Króli. Na tarnobrzeskim Placu Bartosza Głowackiego 6 stycznia będzie można zakupić szczodraki.

Dolina Smaku przez 6 ostatnich lat wzbogaca Orszak Trzech Króli o stoisko, gdzie za dowolną kwotę można zakupić pyszne szczodraki - czyli bułeczki, które według regionalnej tradycji przekazywano w czasie Nowego Roku bliskim oraz sąsiadom. Cały dochód z ich sprzedaży trafia na cel charytatywny. W 2020 roku dochód ze sprzedaży szczodraków zostanie przeznaczony na rzecz braci Rzepeckich oraz drugiej potrzebującej rodziny. Szczytny cel sprawia, że bułeczek ma być tym razem aż 3 tysiące!

Do tego potrzeba minimum 200 kilogramów mąki i proporcjonalnie dużo: cukru, masła, margaryny, drożdży, kakao, cynamonu, kminku, ziół prowansalskich, maku, mleka, soli i czekolad. Konieczna jest więc pomoc. Produkty potrzebne do wypieku szczodraków można przynosić 31 grudnia oraz 2 i 3 stycznia od godziny 8 do 15 do pokoju 105 w budynku przy ulicy Moniuszki 6B (budynek za Społeczną Akademią Nauk), telefon kontaktowy - 509 829 096 lub w inne dogodne miejsce po ustaleniu z członkami Stowarzyszenia Dolina Smaku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE