Reklama

Przy Żwirowni mogą powstać trzy 10-piętrowce

Opublikowano:
Autor:

Przy Żwirowni mogą powstać trzy 10-piętrowce  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Inwestor wystąpił do rzeszowskiego wydziału architektury o wydanie warunków zabudowy, dla terenów leżących tuż przy kąpielisku. Zabudowana ma zostać przestrzeń pomiędzy ul. Kwiatkowskiego i jeziorem.

Do ratusza wpłynęło pismo o wydanie warunków zabudowy dla terenów znajdującym się przy ul. Kwiatkowskiego. Osoba zainteresowana tym terenem chce tam zbudować cztery budynki. 

- Jedna z osób wystąpiło o warunki zabudowy na budowę trzech bloków mieszkalnych do 10. pięter i na jeden budynek handlowo-usługowy. W myśl przepisów taki dokument musimy wydać. Przypomnę, że wydanie takiego dokumentu o niczym jeszcze nie świadczy.


- wyjaśnia Maciej Chłodnicki, dyrektor biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa. 

  • CZYTAJ TAKŻE:

>> Bezpłatne przejazdy przy użyciu kasownika. Co powinni wiedzieć uczniowie?

Chociaż władze miasta nie żądają na tym etapie aktów własności terenu od potencjalnego inwestora i nie uzyskaliśmy także informacji na temat tego kto jest właścicielem terenu, to jednak według naszych ustaleń może chodzić o jednego z rzeszowskich deweloperów

Najprawdopodobniej o rozpoczęcie inwestycji przy ul. Kwiatkowskiego zabiega Bartosz Cybulski, związany ze spółką NG Development. Skąd takie przypuszczenia? Jeszcze w 2018 roku na jednej z sesji Rady Miasta Rzeszowa poruszany był temat zamiany działek. 

- Na własnych i pozyskanych w drodze zamiany działkach Pan Cybulski planuje inwestycję w ramach prowadzonej działalności gospodarczej pod nazwą BC Development Bartosz Cybulski.

- czytamy w proponowanym wówczas projekcie uchwały na zamianę działek.

  • CZYTAJ TAKŻE:

>> Kolejny protest w sprawie połączenia ul. Kopisto z Wierzbową

Deweloper był wówczas w posiadaniu 30-arowej działki pomiędzy ulicą Grabskiego a zalewem, zaś miasto dysponowało wtedy 70-arową działką pomiędzy ulicą Kwiatkowskiego i południowym brzegiem kąpieliska.  Zgodę na zamianę działek wyrazili radni Rozwoju Rzeszowa, co wystarczyło aby projekt uchwały został przyjęty, pomimo sprzeciwu pozostałych rajców.

Ogółem poza działkami, które miasto oddało deweloperowi, na terenie pomiędzy żwirownią i ul. Kwiatkowskiego znajduje się ok. pięć działek. Nie wiadomo na jakim etapie ich pozyskiwania jest osoba ubiegająca się do władz miasta o wydanie warunków zabudowy, gdyż są to tereny należące do osób prywatnych. Może być też tak, że przyszły inwestor już te tereny posiada i wnioski o wydanie kolejnych dokumentów zezwalających na realizację inwestycji to tylko kwestia czasu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE