Reklama

Przy budowie autostrady oszukał pięć firm i bank. Jaka czeka go kara?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Google Street View

Przy budowie autostrady oszukał pięć firm i bank. Jaka czeka go kara? - Zdjęcie główne

foto Google Street View

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Finał głośnej sprawy dotyczącej budowy fragmentu autostrady A4. Ryszard K. oszukał pięć firm i bank na kwotę blisko 1,8 miliona złotych!

Ta sprawa dotyczy wydarzeń z 2014 roku. Reprezentujący firmę z Katowic Ryszard K. w trakcie budowy odcinka autostrady A4 Tarnów - Dębica rozpoczynał współpracę z lokalnymi firmami, u których zamawiał towary i usługi. Problem jednak polegał na tym, że nie płacił, a oszukanych zostało pięć firm z: Dębicy, Bobrowej, Gorlic i Zasowa. Łączne straty to 796 tysięcy złotych.

CZYTAJ TAKŻE:

To nie było wszystko, bo Ryszard K. dopuścił się również oszustwa kredytowego, dostarczając bankowi nieprawdziwych informacji na temat firmy w której był podwykonawcą. Na tej podstawie bank udzielił gwarancji bankowej i wypłacił mu pieniądze w kwocie 938 tysięcy złotych. Sprawa trafiła do sądu w 2015 roku. Na początku zajmowali się nią śledczy z Dębicy. Później sprawę przejęła Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie.

Za wymienione czyny oskarżony został skazany na karę 5 lat pozbawienia wolności. Jak informuje Radio RDN Ryszard K. będzie musiał zapłacić 80 tysięcy złotych, oraz zwrócić bankowi pół miliona złotych. Został też obciążony kosztami sądowymi. Jednocześnie ma obowiązek naprawienia szkody, którą wyrządził firmom z jakimi nawiązywał współpracę.

Wyrok jest nieprawomocny.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy