Reklama

Przetarg na przebudowę ośmiu ulic unieważniony

Opublikowano:
Autor:

Przetarg na przebudowę ośmiu ulic unieważniony - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mowa o planowanych robotach budowlanych na ul. Głowackiego, Fredry, Śniadeckich, Orzeszkowej, Styki, Batorego, Żółkiewskiego oraz Siemieńskiego. Władze miasta zostały zmuszone do ponownej analizy ofert.

O problemach związanych z modernizacją ulic i rozstrzygnięciem przetargu pisaliśmy już w artykule pt. Przebudowa ośmiu ulic wstrzymana. Opóźnienie gwarantowane. Przypomnijmy, że do realizacji inwestycji zgłosiło się siedem firm. 

Miasto wybrało ofertę firmy Eurovia, która oszacowała inwestycje na ponad 45 mln zł. Ich oferta okazała się dla władz miasta korzystniejsza niż propozycja Miejskiego Przedsiębiorstwa Dróg i Mostów (oferta na ponad 46 mln zł) oraz firmy Strabag, która zaskarżyła rozstrzygnięcie przetargu do Krajowej Izby Odwoławczej. 

- Zamawiający, w niniejszym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, informuje, że wykonując wyrok KIO 1282/20 z dnia 10.08.2020 r. unieważnia czynność wyboru najkorzystniejszej oferty z dnia 1.06.2020 r. i ponownie zbada i oceni oferty.


- czytamy w uzasadnieniu unieważnienia przetargu. Dlaczego firma zdecydowała się na taki krok?

- Firma Strabag zaskarżyła wyniki przetargu twierdząc, że inne firmy uczestniczące w postępowaniu podały nieprawidłowe informacje w dokumentacji.


- tłumaczył Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa.

KIO przychyliło się do skargi i zobligowało władze miasta do unieważnienia przetargu (co miało miejsce 31 sierpnia br.). Teraz zadaniem władz miasta będzie ponowna analiza propozycji, jakie wpłynęły podczas otwarcia ofert i wybór wykonawcy. Sprawa przetargu może jednak mieć znacznie poważniejszy przebieg. 

- Oczekujemy na uzasadnienie wyroku Krajowej Izby Odwoławczej. Przypominamy, że w przypadku zakwestionowania orzeczenia KIO, wykonawcom przysługuje prawo złożenia skargi do Sądu Okręgowego. 


- wyjaśnia Małgorzata Nowakowska, manager ds. komunikacji w firmie Eurovia Polska.

Warto wspomnieć, że przebudowa ośmiu ulic jest jedną z części dużej inwestycji drogowej w mieście. Mowa o budowie Wisłokostrady, o której pisaliśmy w artykule pt. Przełom w sprawie budowy Wisłokostrady.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE