Reklama

Przerzut wojsk z zachodu na wschód Polski. Utrudnienia na drogach regionu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Przerzut wojsk z zachodu na wschód Polski. Utrudnienia na drogach regionu - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od soboty (12 lutego) startują ćwiczenia wojskowe Saber Strike 2022 (SbS22), które odbędą się zgodnie z tegorocznym programem szkolenia Sił Zbrojnych RP. Z zachodu na wschód Polski transportowane będą kolumny z pojazdami militarnymi. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami.

W ramach ćwiczeń na drogach 11 województw odbywał się będzie ruch kolumn pojazdów wojskowych. Na utrudnienia napotkacie na podkarpackich drogach.

Kolumny spotkacie m.in. na autostradzie A4, drodze ekspresowej S19, ale także na drogach krajowych i wojewódzkich. Część ćwiczeń odbędzie się na poligonie w Nowej Dębie. Przybycie i przejazd kolumn będą również wykorzystane przez uczestników planowanego ćwiczenia m.in. do przetrenowania przyjęcia i przerzutu sojuszniczych sił, koordynacji działań transgranicznych oraz współpracy z państwami gospodarzami.

Najczęściej pojazdy biorące udział w ćwiczeniach poruszać się będą w godzinach nocnych, aby w jak najmniejszym stopniu powodowały utrudnienia w ruchu. Jednak niektóre przejazdy będą musiały odbywać się w ciągu dnia, a nawet w godzinach szczytów natężenia ruchu. Będą one eskortowane i zabezpieczone przez Żandarmerię Wojskową i poddziały regulacji ruchu Wojska Polskiego we współpracy z Policją. Przegrupowania zostały skoordynowane z właściwymi władzami, w tym lokalnymi.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy