Reklama

Przerzucali Syryjczyków przez polską granicę - WPADLI

Opublikowano:
Autor:

Przerzucali Syryjczyków przez polską granicę - WPADLI - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W sobotę, 4 stycznia Bieszczadzka Straż Graniczna zatrzymała nielegalnych imigrantów z Syrii, a także szmuglerów ludzi. Próbowali przewieźć Syryjczyków do Niemiec.

W okolicach Arłamowa na Podkarpaciu patrol SG z placówki w Huwnikach i Wojtkowej zatrzymali nielegalnych imigrantów. Byli to trzej Syryjczycy, jeden w wieku 34, a pozostali 33 lat. Oczywiście, nie posiadali żadnych dokumentów - nie przekroczyli jednak granicy samodzielnie.

Pomagała im dwójka szmuglerów - jednym z nich był również Syryjczyk, 35-letni, który legalnie przebywa na terenie UE. Drugim był 39-letni Polak, mieszkający na stałe w Niemczech. Mężczyźni podjechali pod granicę samochodem z niemieckimi tablicami rejestracyjnymi, zabrali ze sobą imigrantów i próbowali przedrzeć się do Niemiec. Wpadli jednak już na Podkarpaciu, przy granicy z Ukrainą

Zatrzymani Syryjczycy przyznali się do nielegalnego przekroczenia granicy. Twierdzili, że poznali się na studiach na Ukrainie, tam również pracowali. Wyznaczono im karę sześciu miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata, przekazano ich także z powrotem na Ukrainę. Szmuglerzy natomiast usłyszeli zarzuty organizowania nielegalnego przekroczenia granicy.

Polak i Syryjczyk przyznali się do popełnienia przestępstwa. Prokurator zastosował wobec nich dozór policyjny oraz zakaz opuszczania kraju, zatrzymano również ich paszporty. Wkrótce staną przed sądem.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE