Reklama

Przemyślanie upamiętnili rocznicę Powstania Warszawskiego [FOTO]

Opublikowano: ndz, 2 sie 2020 11:19
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Co roku o tej samej porze, 1 sierpnia o godzinie 17, godzinie "W", symbolizującej rozpoczęcie Powstania Warszawskiego, brzmiące w każdym zakątku kraju syreny, skłaniają nas, byśmy zatrzymali się na chwilę, odstawili na bok wszystkie nasze ważne sprawy. Przystanęli, aby oddać hołd tym wszystkim, którzy wiele lat temu wykazali się niewyobrażalnym bohaterstwem. Tym wszystkim, którzy mimo doznanych cierpień, poniżenia i bólu mieli siłę i odwagę przeciwstawić się złu i niszczycielskiej sile trawiącej nasz ukochany kraj.

1 sierpnia o powstaniach z Warszawy pamiętano w Przemyślu.

Zebraliśmy się pod pomnikiem Orląt Przemyskich, gdzie od wielu już lat, jak co roku obchodzimy rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Bohaterskiego zrywu wolności, okupionego krwią wielu Polaków. I choć można mieć różne zdanie co do celowości tego zrywu, to bez wątpienia jest on przykładem bohaterstwa, odwagi i poświęcenia ojczyźnie. Przykładem, z którego my, dzisiejsi harcerze, powinniśmy czerpać inspirację do naszego życia.

 – powiedział do zgromadzonych komendant Hufca ZHP Ziemi Przemyskiej im. Orląt Przemyskich podharcmistrz Remigiusz Łuc.

Podharcmistrz Remigiusz Łuc wspomniał o tym, że ten rok był dla przemyskich harcerzy rokiem pełnym wyzwań. Panująca w kraju pandemia, a potem powodzie, które nawiedziły nasz region, stały się też dla druhów swoistą próbą z wierności przyświecających im ideałom  i wszystkiemu w co do tej pory wierzyli. Przemyscy harcerze doskonale zdali swój egzamin. W ciągu ostatnich miesięcy nie tylko wchodzili w rolę kurierów, pomagających seniorom w zakupach żywności i leków, ale też szyli maseczki i produkowali przyłbice. Prowadzili "Telefon dla Seniora" i oddawali krew. Gdy na Podkarpacie przyszła wielka woda, nie zawahali się, aby ruszyć z pomocą do mieszkańców najbardziej zalanych gmin.

Drodzy Seniorzy, kombatanci tu obecni i wy, którzy odeszliście na wieczną wartę – bądźcie dumni ze swoich harcerzy. To również dzięki Wam, waszej dbałości o nasze harcerskie wychowanie, spełniliśmy swój patriotyczny obowiązek. Wzorem powstańców warszawskich, pełniliśmy służbę w wielu miejscach dając z siebie to co najlepsze.

- dodał.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.