Reklama

Przebudowa ośmiu ulic w Rzeszowie ruszy w grudniu?

Opublikowano:
Autor:

Przebudowa ośmiu ulic w Rzeszowie ruszy w grudniu? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Planowana przebudowa ul. Głowackiego, Fredry, Śniadeckich, Orzeszkowej, Styki, Batorego, Żółkiewskiego oraz Siemieńskiego ma szanse rozpocząć się jeszcze w tym roku. Krajowa Izba Odwoławcza odrzuciła skargę firmy Eurovia.

1 czerwca bieżącego roku ratusz wybrał ofertę firmy Eurovia, która oszacowała inwestycje na ponad 45 mln zł. Następnie firma Strabag zaskarżyła rozstrzygnięcie przetargu do Krajowej Izby Odwoławczej. Takie działanie uniemożliwiło wówczas miastu podpisanie umowy z wybranym wykonawcą do czasu wydania wyroku.


CZYTAJ TAKŻE:

Co słychać na Podkarpaciu?


Skargę oddalono

4 sierpnia odbyła się rozprawa w KIO, które uznało skargę za zasadną, w związku z czym 24 września ratusz zdecydował się na zmianę wykonawcy. Został nim Strabag. Gdy ogłoszono nowego realizatora przebudowy, firma Eurovia… złożyła następną skargę. Udało nam się ustalić, że została ona oddalona, w związku z czym inwestycja doczeka się wreszcie oficjalnego podpisania umowy z wykonawcą. 

- Z tego co wiemy wszystkie zarzuty zostały oddalone. Teraz czekamy jedynie na oficjalne pismo i uzasadnienie wyroku. Pod koniec listopada planujemy podpisać umowę z firma Strabag. 


- wyjaśnia Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa. 

W ramach inwestycji planowana jest m.in. budowa dwupasmowego ronda oraz stworzenie nowych połączeń komunikacyjnych. Modernizacja dróg w centrum miasta wiąże się także z poważnymi utrudnieniami w ruchu, nie mniej jednak na dzień dzisiejszy miejscy urzędnicy nie podają szczegółów. Wszelkie ustalenia w tej kwestii poznamy dopiero po podpisaniu umowy. 

Przebudowa ośmiu ulic jest jedną z części dużej inwestycji drogowej w mieście. Mowa o budowie Wisłokostrady, w skład której wchodzi stworzenie nowej drogi, która pobiegnie prawym brzegiem Wisłoka i połączy al. Rejtana z ul. Ciepłowniczą oraz przebudowa ul. Maczka, poprzez przebudowę do czterech pasów ruchu i rozbudowa mostu Załęskiego.
 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE