Reklama

Reklama

Protestujący zablokowali Rzeszów. Były olbrzymie korki i „spacer przez miasto” [FOTO]

Opublikowano: 26 października 2020 21:18
Autor: Rafał Bolanowski

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wiadomosci Późnym popołudniem manifestujący zebrali się przy Pomniku Czynu Rewolucyjnego, aby rozpocząć pieszo-samochodowy protest, którego celem było zablokowanie ronda Dmowskiego.

Reklama

Zebrało się kilkaset osób i kilkadziesiąt samochodów biorących czynny udział w blokadzie. Na miejscu zjawiła się również policja, która dbała o bezpieczeństwo i płynny ruch pozostałych pojazdów. Około godziny 16.30 protestujący rozpoczęli od spaceru po przejściach dla pieszych dookoła ronda Dmowskiego. Kierowcy wspierający protest celowo opóźniali wjazd na skrzyżowanie, przez co korki stawały się coraz większe. 


CZYTAJ TAKŻE:

Informacje z Podkarpacia


Akcja budzi reakcje 

Cel, jaki przyświecał manifestującym został osiągnięty. Po około 40 minutach spaceru korki były dość spore, w związku z czym organizatorzy protestu (Manifa Rzeszów) stwierdzili, że czas udać się na ul. Jałowego, pod Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek. Stamtąd przenieśli się pod siedzibę Kurii Rzeszowskiej (podobnie jak w piątek), gdzie na manifestujących czekała ciekawa sytuacja. 

Przed drzwiami kurii stało dwóch członków Młodzieży Wszechpolskiej, którzy nagrywali manifestujących. Ich działania nie powinno być niespodzianką, gdyż kilka godzin przed rozpoczęciem manifestacji, na rzeszowskim Rynku odbyła się konferencja MW, na której przekonywano, że należy spodziewać się reakcji na protesty kobiet.

- Przegrywamy te wojnę, ale jeszcze nie wszystko stracone. Dzisiaj musimy dać jasny odpór złu i barbarzyństwu, które nas zalewa. Wierzę, że damy radę. 


- tłumaczył Marcin Kowalski, prezes Młodzieży Wszechpolskiej

Tłum wielokrotnie wykrzykiwał różne hasła w ich stronę, nie mniej jednak obydwie strony zachowały rozsądek i poza obraźliwymi krzykami protestujących nie zaszło nic poważniejszego. Kolejnym krokiem manifestujących był spacer pod biuro poselskie Grzegorza Brauna, gdzie poza pracownikami biura czekali na nich ponownie przedstawiciele MW. 

Warto dodać, że kierowcy blokowali rondo nawet po tym jak protestujący udali się na ul. Zamkową i ul. Słowackiego. 

 

[email protected]


CZYTAJ WIĘCEJ:

KORSO24.PL - INFORMACJE Z PODKARPACIA


 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
logowanie / rejestracja

Rejestracja daje dostęp do treści i specjalnych funkcji tylko dla naszych stałych czytelników. Rejestracja jest bezpłatna i bezpieczna. Po wciśnięciu klawisza "zarejestruj" otrzymasz powitalny e-mail zawierający więcej informacji.

zaloguj się
e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła?

rejestracja
e-mail
hasło
powtórz hasło

Aby mieć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w postaci adresu e-mail celem umożliwienia przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy o wyrażenie poniżej wskazanych zgód

** Zgoda wymagana.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.