Reklama

Protest pracowników szpitala. Czara goryczy się przelała!

Opublikowano:
Autor:

Protest pracowników szpitala. Czara goryczy się przelała!  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Co dalej z mikrobiologią, laboratorium, tomografią i rentgenem w sanockim szpitalu?

Sytuacja w placówce była przedmiotem obrad samorządu powiatu, będącego organem prowadzącym tej jednostki. Jaki ujawniła obraz? To bardzo trudna odpowiedź. Według radnych reprezentujących ekipę rządzącą, należy ją uznać za dość trudną, choć żeglując w meandrach tematu, kierownictwo szpitala dzielnie sobie w tym radzi. Diametralnie różna jest ocena radnych opozycyjnych (i nie tylko ich), którzy grzmią na alarm i domagają się odwołania dyrektora Henryka Przybycienia.

Wokół tematu gorąco zaczęło się robić już od rana 25 września, w dniu zaplanowanej na godz. 16 sesji rady powiatu. A wszystko w związku z przeciekiem w postaci projektu uchwały w sprawie oceny sytuacji ekonomiczno-finansowej SP ZOZ, którą rada powiatu oceniła pozytywnie.

O godzinie 14 zebrał się zarząd powiatu, który po podliczeniu szabel, uznał, że ta uchwała nie przejdzie! I co wtedy zrobił? Zmienił w niej tylko jedno słowo, zastępując określenie „pozytywnie” słowem „negatywnie”. Jeśli ktoś mówi, że samorządy szczebla miejskiego i powiatowego nie są upolitycznione, to niech przemyśli ten niezwykły ruch liderów powiatu sanockiego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE