Reklama

Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie śmierci Dawida Kosteckiego!

Opublikowano:
Autor:

Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie śmierci Dawida Kosteckiego! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Sąd odrzucił zażalenie pełnomocnika rodziny Dawida Kosteckiego Romana Giertycha, który zarzucał prokuraturze szereg uchybień procesowych. Adwokat forsował wersję, że zgon ten był wynikiem zabójstwa.

W sierpniu 2019 roku 38-letni pięściarz został  znaleziony martwy w celi aresztu na warszawskiej Białołęce. Dawid Kostecki odbywał wówczas karę pięciu lat i stu dni pozbawienia wolności za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą. Wcześniej był karany za handel narkotykami, kradzieże samochodów, czerpanie korzyści z nierządu i oszustwa podatkowe. Był to jego piąty pobyt w więzieniu.


CZYTAJ TAKŻE:

Co słychać na Podkarpaciu?


Afera podkarpacka

Pięściarz był zamieszany w tzw. aferę podkarpacką. W 2012 i 2013 roku ujawnił szczegóły dotyczące współpracy funkcjonariuszy rzeszowskiej policji z właścicielami domów publicznych na Podkarpaciu. Z powodu przeniesienia z rzeszowskiego więzienia do Warszawy czuł się zagrożony. Obawiał się zemsty osób z zewnątrz, które wcześniej obciążył zeznaniami. 

Według oficjalnej wersji prokuratury i Służby Wieziennej, „Cygan” powiesił się w celi na własnym łóżku w nocy z 2 na 3 sierpnia 2019 roku. Funkcjonariusze SW reanimowali mężczyznę do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego. Nie udało się jednak uratować życia skazanego. Rodzina zmarłego nie wierzyła w wersję z samobójstwem. Poprosili o pomoc adwokata Romana Giertycha i Jacka Duboisa.


CZYTAJ TAKŻE: 

Atak na reżyserkę teatralną? Policja twierdzi, że nic takiego nie miało miejsca


Samobójstwo czy zabójstwo?

„Gazeta Wyborcza" ujawniła, że wstępne oględziny ciała wykazały na szyi boksera ślady przypominające nakłucia po igle. Prawnicy wskazywali również, że mógł zostać porażony paralizatorem, a potem powieszony. Zarzucano prokuraturze szereg uchybień procesowych utrzymując wersję, że zgon ten był wynikiem zabójstwa. Zarzuty stawiane w zażaleniu Sąd uznał za całkowicie chybione, utrzymując tym samym postanowienie o umorzeniu śledztwa z kwietnia tego roku.


- Postanowieniem z dnia 27.10.2020r. Sąd Okręgowy Warszawa-Praga w Warszawie utrzymał w mocy postanowienie o umorzeniu śledztwa w sprawie doprowadzenia Dawida Kosteckiego do targnięcia się na własne życie w dniu 2 sierpnia 2019 r. w Warszawie na terenie Aresztu Śledczego Warszawa Białołęka, znęcania się psychicznego i fizycznego nad nim, kiedy był pozbawiony wolności oraz niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy służby więziennej.


- czytamy w komunikacie Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga w Warszawie.  

Będzie ciąg dalszy?

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE