Reklama

Proboszcz ukradł prezerwatywy z Biedronki? Został zwolniony z obowiązków duszpasterskich

Opublikowano:
Autor:

Proboszcz ukradł prezerwatywy z Biedronki? Został zwolniony z obowiązków duszpasterskich - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Proboszcz Jasionki Piotr W., miał zostać przyłapanym na kradzieży prezerwatyw 13 grudnia w jednym z krośnieńskich sklepów. Po tym fakcie został zwolniony z pełnionych obowiązków. Mieszkańcy notorycznie starali się o jego odwołanie.

Cała sytuacja wyszła na jaw za sprawą dziennikarzy z Wirtualnej Polski, którzy dotarli do mieszkańców Jasionki (powiat krośnieński) oraz Archidiecezji Przemyskiej. Kłopoty z ks. Piotrem W. mieszkańcy Jasionki mieli od dawna. 

- Podzielił nas na grupy po 20 domów. Każdej dał zeszyt i kazał nam chodzić po sąsiadach i zbierać pieniądze. Wszystkie kwoty mieliśmy notować, a potem mu przynosić.

- przekazuje mieszkaniec Jasionki dziennikarzom Wirtualnej Polski.

Mieszkańcy wsi wielokrotnie starali się o odwołanie proboszcza - jeździli w jego sprawie do przemyskiego metropolity, prosząc o interwencję. Ksiądz miał wykorzystywać zebrane pieniądze na prace budowlane i remonty, a z drugiej strony kupił sobie nowy samochód i skuter. Czy zrobił to właśnie za pieniądze parafian?

Czarę goryczy miała przelać kradzież prezerwatyw z Biedronki. Ksiądz miał jej dokonać w oddalonym o ok. 20 km Krośnie. Ksiądz Piotr W. złożył rezygnację z funkcji proboszcza, a Archidiecezja Przemyska nie przypisała mu już nowej roli duszpasterskiej. 

Jak ustalili dziennikarze Wirtualnej Polski - tydzień temu w parafii w Jasionce na niedzielnej mszy, zaprezentowano wiernym nowego proboszcza. Sam Piotr W. nie chce komentować całej sprawy.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE