Reklama

Proboszcz-katecheta UDERZYŁ dziecko

Opublikowano:
Autor:

Proboszcz-katecheta UDERZYŁ dziecko - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W Bystrej koło Gorlic doszło do niedopuszczalnego aktu przemocy i to jeszcze z rąk DUCHOWNEGO! Katecheta miał uderzyć dziewczynkę książką!

Dla bystrzańskiej społeczności ksiądz proboszcz miał być wzorem cnót, choć zdarzały się głosy, że jest człowiekiem, któremu dalekie są maniery i ogłada. Nikt jednak nie spodziewał się, że może stosować przemoc przeciwko dzieciom, które uczył w szkole! Do tej pory czasem uczniowie skarżyli się, że ksiądz na nie krzyczy, nikt jednak nie pomyślał, że dojdzie do czegoś takiego.


Dzieci nie chciały przychodzić na lekcje religii, trudno jest im się dziwić. Rodzice tłumaczyli to sobie faktem, iż katecheta miał być ponoć bardzo wymagający. Jednak bycie wymagającym czy nawet nieco surowym, nie jest usprawiedliwieniem na stosowanie przemocy. Ksiądz proboszcz miał targać dzieci za uszy, a nawet uderzać je dziennikiem lub książką. W końcu jedna z ofiar duchownego, postanowiła wyznać rodzicom prawdę. Całe Bystre wraz z powiatem gorlickim nie mogły w to uwierzyć. Wszyscy kipieli ze złości.


Zaraz po wybuchu afery dyrekcja szkoły poinformowała, że ksiądz proboszcz zostanie odsunięty od pełnienia roli katechety i pracy w szkole. Dyrektor placówki powiadomił także o tym fakcie Kurię Diecezjalną w Tarnowie, a także ma zamiar zawiadomić Małopolskiego Kuratora Oświaty. Ksiądz proboszcz nie chce komentować w mediach całej afery. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE