Reklama

"Prezydent podtrzymuje swoją obietnicę"

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Nadal wrze w sprawie budowy 18-piętrowych wieżowców na osiedlu Nowe Miasto w Rzeszowie. Chciałaby je wybudować firma Besta, która wystąpiła do magistratu o warunki zabudowy dla rejonu przy bloku przy Rejtana 26. Jak na ten temat wypowiada się magistrat?

- Przed kampanią wyborczą w ubiegłym roku pojawił się ten temat. Wówczas prezydent jasno powiedział, że uszanuje wolę mieszkańców. Jeżeli nie będą chcieli budowy bloków i drogi to tej inwestycji nie będzie. Prezydent w dalszym ciągu podtrzymuje swoja obietnicę i będzie działał zgodnie z wolą mieszkańców - przekazał nam Maciej Chłodnicki, rzecznik Tadeusza Ferenca.

- Jeśli chodzi o same WZ (warunki zabudowy) to może wystąpić o nie każdy. Takie wystąpienie nic nie oznacza - wyjaśnił Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta.

O decyzję o warunkach zabudowy przedsiębiorca może się starać, jeśli dla nieruchomości nie obowiązuje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Ponadto, jak czytamy na stronie Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, urząd (w tym przypadku Urząd Miasta Rzeszów) może zawiesić postępowanie w przypadku, gdy przystąpiono do sporządzania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu objętego wnioskiem. A prezydent w ubiegłym roku, jak zaznaczył jego rzecznik: - Podjął dodatkowo decyzję o przystąpieniu w tym miejscu do sporządzenia miejscowego planu, który zakłada, że będą tu tereny zielone ewentualnie z możliwością budowy domu kultury, o który zabiegali mieszkańcy i Spółdzielnia Mieszkaniowa.

Czy to oznacza, że inwestycja ta jest zablokowana? - Bloki oraz droga nie będą budowane - podsumował Maciej Chłodnicki.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE