Reklama

Prezydent Bakun bez absolutorium i wotum zaufania

Opublikowano:
Autor:

Prezydent Bakun bez absolutorium i wotum zaufania  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Po trwającej 13 godzin, czwartkowej sesji Rady Miejskiej w Przemyślu, radni nie udzielili prezydentowi Wojciechowi Bakunowi ani wotum zaufania ani absolutorium.

Większa część obrad podczas wczorajszej sesji Rady Miejskiej poświęcona była prezentacji raportu na temat stanu gminy. Jednym z ważniejszych jego punktów, było spłacenie zadłużenia na kwotę 14 milionów złotych w roku 2019, co jest największą kwotą w ostatnich kilku latach. Ponad to w okresie dwóch lat rządów gminie udało się zwiększyć dochody własne. 

-Od dawna jednym z oczekiwań mieszkańców jest potrzeba inwestycji w mieście i stworzenie nowych miejsc pracy. Dzięki kontaktom głównie radnej Moniki Jaworskiej oraz moim udało się ściągnąć dużą firmę produkującą meble. Nie była to jednak jedyna firma, z którą rozmawialiśmy. Mocno badaliśmy branżę hotelarską 

- komentował Wojciech Bakun

Mająca przewagę w Radzie Miejskie, nieformalna koalicja złożona z członków klubów PIS, Regia Civitas i SLD, w mocnych słowach krytykowała za równo sam przygotowany raport, jak i sposób rządzenia obecnego włodarza miasta. Szczególnie krytycznie wypowiadał się w imieniu klubu SLD, radny Tomasz Kulawik, którego zdaniem prezydentowi brak jest pomysłów na rozwój miasta, brak planów w kierunku poszerzenia granic miasta warunkującego jego rozwój. Radnemu nie podoba się charakter prezydenta, który prowadzi do specyficznego jego zdaniem stylu rządzenia. 

- Jako radni SLD apelujemy do prezydenta o autorefleksję, o zakończenie konfrontacyjnego stylu rządzenia

— stwierdził radny Kulawik.

Jak stwierdził sam prezydent, nigdy w osobistych kontaktach z radnymi nie spotkał się z takim stwierdzeniem na temat jego charakteru. Problem zawsze pojawia się na sali obrad, kiedy zaczyna się atakowanie jego osoby. 

-Nie oczekuje ani wotum zaufania ani absolutorium 

- podsumował Bakun. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE