Reklama

Prezydent Andrzej Duda na Podkarpaciu! Mocne słowa na koniec kampanii wyborczej! [AKTUALIZACJA, VIDEO, FOTO]

Opublikowano: pt, 10 lip 2020 19:57
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Piątek, 10 lipca, to ostatni dzień kampanii wyborczej przed drugą turą wyborów prezydenckich. Na Podkarpacie ponownie zawitał Andrzej Duda. Sprawdzaj naszą relację.

10.07, godz. 19:12:

Za nami ostatnie spotkanie wyborcze Andrzeja Dudy na Podkarpaciu. Na Rynku w Rzeszowie pojawiło się sporo osób, a zgodnie z zapowiedziami przed wiecem młodzież z Nowoczesnej zorganizowała pikietę w trakcie, której wyrażali sprzeciw wobec rządów PiS. 

W Rzeszowie Andrzejowi Dudzie towarzyszyły żona Agata i córka Kinga. 

- Zwracam się do was nie jako prezydentowa, ale żona Andrzeja. Chciałabym państwu z całego serca podziękować za to niezwykłe wsparcie, które państwo dają mojemu mężowi. Dziękuje za każdy uśmiech, za dobre słowo, za każde uściśniecie dłoni. Nawet nie wiedzą państwo, jak to jest dla niego ważne.

- powiedziała Agata Kornhauser-Duda​​​​​​. 

10.07, godz. 15:40:

Przemówienie Prezydenta RP w Dębicy:

Andrzej Duda mówi o filarach na których trzeba opierać się w przyszłości.

- Pierwszy filar to rodzina. Chłopak i dziewczyna, kobieta i mężczyzna, wychowanie według własnych przekonań. Nie może być tak, że ktoś wchodzi do szkoły z zewnątrz i uczy dzieci o treściach na które rodzice się nie zgadzają. To są nasze wartości z którymi idziemy do Unii Europejskiej. My musimy to zachować. Tak uczył nas Ojciec Święty Jan Paweł II. Drugi filar to nowoczesna gospodarka, bo wszystko wskazuje, że kryzys gospodarczy nas tak nie dotknie, jak Europę Zachodnią. Jest okazja do ruszenia z ofensywą. Potrzebujemy inwestycji i dobrej polityki gospodarczej. Nie potrzebujemy kłótni, tylko zgody. Centralny Port Komunikacyjny i przekop Mierzei Wiślanej to wielkie narodowe inwestycje, bo trzeba bronić naszych spraw i myśleć w taki sposób. Ważne są także małe lokalne inwestycje. To nasze kolejne zadania: szerokopasmowy internet w każdej szkole. Internet finansowy przez budżet państwowy, a nie przez samorządy. Każda polska rodzina też powinna mieć go w swoich domach to poszerzy nasze możliwości. Dalej: odnawianie połączeń komunikacyjnych, modernizacja porzuconych dworców. Za dwa dni podejmiemy decyzję jakiej Polski chcemy. Czy chcemy rozwoju, czy Polski takiej jak przed 2015 rokiem - czyli likwidacja, "zwijanie" Polski, podniesie wieku emerytalnego, komu to miało służyć? Trzeba pamiętać o bohaterach, którzy walczyli i marzyli o wolnej i niepodległej Polsce. Bohaterów nazywamy bohaterami, a zdrajców zdrajcami. Ja chcę Polski godności, Polski dumy, Polski której władza broni jej dobrego imienia. Proszę idźcie na wybory, głosujcie, namawiajcie do głosowania, pomóżcie tym którzy nie mogą samodzielnie dotrzeć do lokali wyborczych.

10.07, godz. 13:07:

O czym mówił Andrzej Duda podczas pierwszej połowy dnia na Podkarpaciu:

- Dziękuję za tak liczne przybycie, chociaż jest bardzo wcześnie. Przyjechałem tutaj z prośbą o wsparcie w niedzielnych wyborach. Chciałbym dalej realizować swoje dzieło, które rozpoczęło się pięć lat temu. Chcieliśmy, aby człowiek i rodzina była ukierunkowana jako najważniejsze elementy w polityce. Chcemy Polski rozwijającej się tak samo zarówno w tych wielkich miastach, jak i mniejszych miejscowościach. Chcieliśmy równości w dostępie do edukacji. Jestem przekonany, że przejdziemy obronną ręką przez kryzys koronawirusa. Nie mam co do tego żadnych wątpliwości. Możemy wejść na drogę nowej polityki gospodarczej z godziwą pracą i płacą. Chcemy zmierzać do poziomu zamożności Europy Zachodniej. Namawiajcie tych, którzy nie są zdecydowani i zapytajcie: porównaj sobie swój poziom życia sprzed 2015 roku do tego obecnie. Niech żyje Polska!

- powiedział Prezydent RP w Jaśle.

10.07, godz. 12:12:

Andrzej Duda jest już na Placu Targowym w Niebylcu:

- Nie pozwolimy na to, aby ktoś eksperymentował na polskich rodzinach. Proszę Państwa o głos w niedzielę.

- tak zakończył swoje wystąpienie Andrzej Duda.

10.07, godz. 12:

Zobacz zdjęcia z wizyty Andrzeja Dudy kolejno w Winnicy Jana, Jaśle oraz Jasienicy Rosielnej:

10.07, godz. 11:18:

Prezydent Andrzej Duda jest już w Jasienicy Rosielnej:

10.07, godz. 9:13:

Spotkanie w Jaśle. Zobacz co powiedział tam Andrzej Duda:

10.07, godz. 8:27:

Prezydent Andrzej Duda rozpoczął swoją wizytę na Podkarpaciu od Winnicy Jana w Zarzeczu.

9.07:

Przed nami ostatni dzień kampanii wyborczej. Prezydent RP i kandydat na to stanowisko Andrzej Duda 10 lipca będzie od rana do wieczora na Podkarpaciu. Poznaj szczegółowy plan pobytu kandydata Zjednoczonej Prawicy w województwie podkarpackim:

Godzina 7: Winnica Jana w miejscowości Zarzecze (powiat jasielski)

Godzina 8:15: Rynek w Jaśle

Godzina 10:15: Dom Strażaka w Jasienicy Rosielnej (powiat brzozowski)

Godzina 12: Plac Targowy w Niebylcu (powiat strzyżowski)

Godzina 15: Rynek w Dębicy

Godzina 17: Rynek w Rzeszowie

Wiemy, że na około godzinę przed rozpoczęciem spotkania w Rzeszowie młodzieżówka Nowoczesnej przygotowuje wiec na którym ma wykrzyczeć sprzeciw wobec Prawa i Sprawiedliwości oraz Prezydenta Dudy.

Spotkanie w Rzeszowie nie będzie ostatnim przed ciszą wyborczą. Już nie na Podkarpaciu, ale w Zamościu w województwie lubelskim o godzinie 22.30, odbędzie się finał kampanii Andrzeja Dudy.

7.07:

W piątek, 10 lipca, do Dębicy przyjedzie prezydent Andrzej Duda. To kolejna jego wizyta na Podkarpaciu w tak krótkim czasie. Spotkał się już z mieszkańcami terenów dotkniętych ulewami, a 5 lipca był w Nowej Dębie. Jak poinformował starosta dębicki, Piotr Chęciek, spotkanie z Prezydentem RP Andrzejem Dudą odbędzie się o godzinie 15:15 na dębickim Rynku.

- Pan prezydent uczci pamięć żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych zamordowanych przez władzę ludową dnia 10 lipca 1946 roku.

- poinformował Piotr Chęciek.

Będzie to pierwsza oficjalna wizyta prezydenta w powiecie dębickim podczas jego kadencji.

Według wstępnego planu o godzinie 17:15 ma spotkać się z wyborcami na Rynku w Rzeszowie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.