Reklama

Prawie 15 tysięcy osób chce studiować na Uniwersytecie Rzeszowskim. Który kierunek jest najbardziej oblegany?

Opublikowano:
Autor:

Prawie 15 tysięcy osób chce studiować na Uniwersytecie Rzeszowskim. Który kierunek jest najbardziej oblegany? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Elektroniczna rejestracja w systemie rekrutacyjnym Uniwersytetu Rzeszowskiego zakończyła się 18 sierpnia. Okazuje się, że najwięcej chętnych zgłosiło się na kierunek lekarski – ponad 30 osób na jedno miejsce. Na Politechnice Rzeszowskiej najpopularniejszym kierunkiem, jak zresztą co roku, okazało się lotnictwo i kosmonautyka.

Kierunki studiów, które cieszyły się największą popularnością, wśród tegorocznych maturzystów, to studia lekarskie, zarówno jednolite magisterskie jak i stacjonarne (2463 chętnych). Na drugim miejscu znalazły się finanse i rachunkowość (732 chętnych), zaś na ostatnim miejscu podium figuruje filologia angielska (662 chętnych). Czwarte i piąte miejsce zajmują odpowiednio ekonomia (539 chętnych) i bezpieczeństwo wewnętrzne (530 chętnych). 


- Do 18 sierpnia trwała elektroniczna rejestracja na studia w największej państwowej uczelni na Podkarpaciu jaką jest Uniwersytet Rzeszowski. Oferta uczelni obejmuje 57 kierunków studiów, a więc propozycja dydaktyczna jest bardzo bogata. 


- tłumaczy dr Maciej Ulita, rzecznik prasowy Uniwersytetu Rzeszowskiego

Najwięcej chętnych na jedno miejsce było na kierunku lekarskim – ponad 30 osób. Inne kierunki w tej kategorii pozostają daleko w tyle. Na bezpieczeństwie wewnętrznym o jedno miejsce ubiegało się ponad 9 maturzystów, zaś na finanse i rachunkowości ponad 5 osób. Obecnie w Uczelnianym Systemie Rekrutacyjnym (IRK) zarejestrowało się 14 756 osób. Kiedy przyszli studenci poznają wyniki rekrutacji


- Elektroniczna rejestracja w systemie rekrutacyjnym zakończyła się 18 sierpnia 2020r. Wyniki postępowania rekrutacyjnego ogłoszone zostaną 19 sierpnia 2020 r. po godzinie 15:00. Kandydaci otrzymają informację o zakwalifikowaniu i terminie złożenia dokumentów na swoich indywidualnych kontach w systemie rekrutacyjnym.


- wyjaśnia dr Maciej Ulita. Dodajmy, że druga tura rekrutacji rozpocznie się 14 września.

Co słychać na Politechnice?

Wczoraj zakończyła się także rekrutacja kandydatów na studia na Politechnice Rzeszowskiej. Obecnie uczelnia podaje, że tegoroczna liczba kandydatów na studia przełożyła się na 6377 rejestracji. Kierunki, cieszące się największą popularnością, to jak co roku: lotnictwo i kosmonautyka, logistyka, bezpieczeństwo wewnętrzne, informatyka, zarządzanie, finanse i rachunkowość.


- Na te kierunki aplikuje tak dużo kandydatów, że względem limitów liczby studentów na poszczególnych kierunkach na bieżącym etapie jest 5-6 osób na 1 miejsce. Oblegane są także nowo uruchomione kierunki: geodezja i planowanie przestrzenne oraz inżynieria farmaceutyczna.


- tłumaczy dr Anna Karwacka, rzecznik prasowy Politechniki Rzeszowskiej.

Na sam koniec warto wspomnieć o statystykach, które wskazują, że aktualnie zainteresowanie studiami na Politechnice Rzeszowskiej w niemal równym stopniu dotyczy kobiet i mężczyzn. Na studia stacjonarne aplikowało ponad 5300 kandydatów. Najwięcej kandydatów aspirujących na studia na Politechnice jest z województwa podkarpackiego, lubelskiego (prawie 600 osób), małopolskiego (ponad 300 os.) i świętokrzyskiego (ponad 200 os.).
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE