Reklama

Pracownicy sezonowi zatrzymani z fałszywymi dokumentami

Opublikowano:
Autor:

Pracownicy sezonowi zatrzymani z fałszywymi dokumentami - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W zaledwie kilka dni funkcjonariusze Straży Granicznej z Medyki znaleźli 10 fałszywych dokumentów uprawniających cudzoziemców do pracy sezonowej. Od początku roku na podkarpackich przejściach granicznych odkryto ponad 120 podobnych dokumentów związanych z zatrudnieniem w Polsce.

W związku z panującą epidemią koronawirusa najliczniejszą kategorią odprawianych podróżnych na wjazd z Ukrainy do Polski są pracownicy. W miesiącach wakacyjnych dominuje zatrudnienie sezonowe w rolnictwie, budownictwie oraz sektorze turystycznym. Jednakże nie wszyscy pracownicy ze wschodu mają uczciwe zamiary.

- Na przejściu granicznym w Medyce, tylko na przestrzeni dwóch ostatnich dni, funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali dziesięcioro obywateli Ukrainy. Cudzoziemcy podczas kontroli na wjazd do Polski okazali podrobione zaświadczenia o wpisie do ewidencji wniosków w sprawie pracy sezonowej. Strażnicy graniczni współpracujący z urzędami pracy szybko potwierdzili, że przedstawione dokumenty to fałszywki. Cudzoziemcy usłyszeli zarzuty posłużenia się fałszywymi dokumentami i zastali zawróceni na Ukrainę.

- informuje Piotr Zakielarz z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. 

O konsekwencjach prawnych i ewentualnych zakazach wjazdu zadecyduje sąd.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE