Reklama

Prace nad Jeziorem Tarnobrzeskim nie są zagrożone [AKTUALIZACJA]

Opublikowano:
Autor:

Prace nad Jeziorem Tarnobrzeskim nie są zagrożone [AKTUALIZACJA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W tym sezonie letnim nie będzie plażowania nad Jeziorem Tarnobrzeskim. To wszystko przez trwającą wielką inwestycję, która ma poprawić warunki nad zalewem. Termin zakończenia przebudowy na razie nie jest zagrożony.

19.07:

Po kilku miesiącach budowy zapytaliśmy w tarnobrzeskim urzędzie miejskim, czy wszystkie prace nad Jeziorem Tarnobrzeskim przebiegają zgodnie z planem?

- Prace dotyczące projektu rewitalizacji jeziora przebiegają zgodnie z założeniami harmonogramu. Budynki gastronomiczne, budynek dla służb, infrastruktura parkingów jest w trakcie realizacji. Wykonano instalację wodno-kanalizacyjną do budynków. Wykonano wewnętrzne instalacje elektryczne w budynkach przy ulicy Żeglarskiej wraz z przyłączami energetycznymi. Przy ulicy Plażowej wykonano rozbiórkę płyt drogowych. Trwają prace przy zakończeniu robót ciągu teletechnicznego i oświetlenia ulicznego. Trwają roboty ziemne pod wykonanie podłoża drogi oraz zabezpieczenie na tym odcinku wszystkich sieci. Natomiast przy ulicy Żeglarskiej w zakresie robót dotyczących przebudowy drogi trwają prace w zakresie wykonania kanalizacji deszczowej.

- napisał Wojciech Lis, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Tarnobrzegu.

W tej chwili nie ma żadnego zagrożenia, że zakończenie inwestycji będzie opóźnione.

19.05:

Przy wjazdach nad Jezioro Tarnobrzeskie pojawiły się znaki drogowe, informujące o zakazie wejścia dla pieszych oraz zakazie wjazdu samochodów osobowych. Nie dotyczy to tylko obsługi i pojazdów budowy. W najbliższych dniach zaprezentowany zostanie plan organizacji ruchu w tej okolicy.

Samorząd oraz firma odpowiadająca za przeprowadzenie inwestycji nad zalewem chce uniknąć takich sytuacji, jakie miały miejsce podczas upalnych weekendów. TŁUMY NAD ZAMKNIĘTYM JEZIOREM TARNOBRZESKIM!

29.04:

Jezioro Tarnobrzeskie zamknięte dla miłośników kąpieli! Na plażowanie trzeba poczekać do roku 2021. To decyzja Urzędu Miasta Tarnobrzega i ma ona związek z pracami budowlanymi wokół zalewu.

Oto treść komunikatu z tarnobrzeskiego magistratu:

- Przede wszystkim względy bezpieczeństwa zdecydowały o całkowitym zamknięciem tegorocznego sezonu nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Obecnie tereny nad jeziorem to wielki plac budowy. Do plażowania i kąpieli powrócimy w przyszłym roku, za to w lepszych warunkach. Od kilku już miesięcy trwa duża inwestycja nad Jeziorem Tarnobrzeskim, obecnie rusza kolejna – przebudowa dróg ciągnących się wzdłuż plaż, a mianowicie ulicy Żeglarskiej (od głównego wjazdu nad jezioro w lewo, w kierunku Mariny, aż do ulicy Siarkowej), oraz ulicy Plażowej (od wjazdu w prawo, do wylotu na Wisłostradę). Przygotowywanie się do inwestycji stawiało pod znakiem zapytania tegoroczny sezon jeziorowy. Teraz już wszystko jasne, na plażowanie i kąpiele poczekać musimy do przyszłego roku. Ostateczną decyzję odnośnie losów tegorocznego sezonu nad Jeziorem Tarnobrzeskim podjęto w poniedziałek, 27 kwietnia. W spotkaniu z prezydentem miasta udział wzięli przedstawiciele służb dbających o bezpieczeństwo wypoczywających nad jeziorem, a więc Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu, tarnobrzeskiej Straży Miejskiej, a także tarnobrzeskiego Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który jest odpowiedzialny za organizację bazy WOPR. Nie zabrakło przede wszystkim wykonawców, na których obecnie, gdy tereny nad jeziorem zostały im przekazane jako place budowy, spoczywa obowiązek zapewnienie bezpieczeństwa,  a także przedstawiciela Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego i Drogownictwa Urzędu Miasta Tarnobrzega, odpowiedzialnego za te inwestycje. Stanowiska wszystkich uczestników spotkania były jednogłośne, a prawo budowlane nie dopuszcza nawet brania pod uwagę innych opcji. Zgodnie z przepisami kierujący budową ma bowiem obowiązek podjęcia wszelkich działań uniemożliwiających wstęp na plac budowy osobom nieupoważnionym.

Prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek, że taki ruch był konieczny.

- Owszem, można było niczego nie robić, podobno prowizorki są najtrwalsze, ale czy takiego otoczenia jeziora chcemy? Po każdym sezonie do magistratu kierowano tysiące pytań o to, kiedy wreszcie nad jeziorem będą lepsze warunki. Teraz właśnie te lepsze warunki powstają. Teren przekazaliśmy wykonawcy. Obecnie to jeden wielki plac budowy, za który odpowiada wykonawca. Całkowita rezygnacja z tegorocznego sezonu niesie ten plus, że będzie taniej, a co ważniejsze, umknie nam tylko jeden sezon, wykonawca zobowiązał się bowiem oddać inwestycję przed przyszłorocznymi wakacjami. Tegoroczny sezon, w związku z epidemią, i tak nie mógłby być w pełni wykorzystany, więc lepiej ten rok odpuścić. Będzie bezpieczniej i szybciej.

- mówi prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek.

Dodatkowo, nad bezpieczeństwem, mimo że sezonu w tym roku nie będzie, czuwać mają służby policji oraz WOPR. Patrole pojawią się 1 czerwca.

Rozmiar inwestycji nad jeziorem jest ogromny. Zakres prowadzonych już teraz prac obejmuje budowę instalacji wodnej, kanalizacji sanitarnej, deszczowej, oświetlenie terenu wraz z budową linii zasilających, zabudowę wolnostojącej rozdzielni. W ramach prac powstanie też parking, budynek wielofunkcyjny z wyposażeniem dla służb ratowniczych, cztery budynki gastronomiczne oraz toaleta publiczna i przebieralnie. Ale to nie wszystko. Od strony ulicy Plażowej powstaje park linowy. Budowane są też trzy nowe place zabaw, boisko do siatkówki, a także trzy altany grillowe. To wszystko za 8,4 miliona złotych, przy wsparciu funduszy unijnych w kwocie 4,9 miliona złotych. Prace powinny się zakończyć wiosną 2021 roku. 

Z kolei za 15 milionów złotych, z czego ponad 8,6 miliona złotych z funduszy unijnych ulice Plażowa i Żeglarska zostaną gruntownie zmodernizowane, a przy nich wybudowane zostaną ścieżki rowerowe i chodniki, wszystko z oświetleniem, odwodnieniem i kanalizacją. Tutaj także planowany koniec robót to wiosna przyszłego roku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE