Reklama

Poznaj sposoby na ZNALEZIENIE PRACY na Podkarpaciu

Opublikowano:
Autor:

Poznaj sposoby na ZNALEZIENIE PRACY na Podkarpaciu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Miejsce zatrudnienia zmieniamy kilka, a nawet kilkanaście razy w życiu. Sposobów na to, jak szybko znaleźć pracę w województwie podkarpackim, jest całkiem sporo. Przede wszystkim do tak dużej zmiany w życiu warto się odpowiednio przygotować, aby sprostać oczekiwaniom pracodawców i wyprzedzić konkurencję.

Pamiętaj o podstawach: CV i list motywacyjny

Tu nie ma znaczenia region, również w Podkarpackim trzeba zastosować się do podstawowych reguł rynkowych. A one mówią jasno: Twoją pierwszą wizytówką jest CV i to na jego podstawie rekruter wybiera, czy zaprosi daną osobę na rozmowę kwalifikacyjną lub też nie. Podczas tworzenia życiorysu należy zwrócić szczególną uwagę na:

  • informacje o zatrudnieniu i edukacji, które mają być zwięzłe, minimalistyczne i bardzo konkretne,
  • przejrzystość graficzną dokumentu — czasem lepiej jest zapłacić grafikowi za stworzenie ładnego CV, niż oddać dokument stworzony w Wordzie,
  • format, w jakim dostarczamy życiorys — najlepiej, aby był to uniwersalny PDF,
  • nieumieszczanie zbędnych wiadomości, a skupienie się na przydatnych danych, jak kontakt telefoniczny, miejsce zamieszkania, prawo jazdy.

Coraz mniej firm wymaga listu motywacyjnego, ale jeśli taka prośba się pojawi, to w dobrym tonie jest napisanie go własnymi słowami, w sposób kreatywny. Z tymi dwoma unikalnymi i starannie przygotowanymi dokumentami szanse na znalezienie pracy zdecydowanie rosną.

Województwo podkarpackie — szanse na korzystne stanowisko

W Podkarpackiem najbardziej poszukiwani są specjaliści z branży budowlanej, logistycznej, a także osoby biegłe w handlu oraz doskonale poruszające się w dziedzinie edukacji. To również rejon turystyczny, na zatrudnienie w hotelarstwie można liczyć w niektórych miejscach przez cały rok.

Warto zauważyć, że bezrobocie w tym regionie zawsze było na wyjątkowo wysokim poziomie, a szanse na dobrze płatną posadę wzrastają zawsze wtedy, gdy pracodawcom brakuje rąk do pracy. Taki trend obserwowaliśmy w skali globalnej przez cały 2019 rok, jednak prognozy na kolejnych dwanaście miesięcy nie są już aż tak optymistyczne.

Praca w województwie podkarpackim — gdzie szukać?

Najwięcej wakatów jest w obrębie ośrodków miejskich takich jak Krosno, Jasło, Przemyśl, Dębica, Tarnobrzeg i Mielec. W mniejszych miejscowościach zdecydowanie trudniej o dobrą posadę, dlatego bardzo często trzeba rozważyć opcję dojazdu, a nawet przeprowadzki.

Miejsca na kolejny etap rozwoju kariery zawodowej najlepiej szukać w internecie, korzystając z możliwości portali ogłoszeniowych. Dobrym pomysłem jest również sprawdzenie okolicznych firm na mapach i odwiedzenie ich stron internetowych, celem wysłania CV na własną rękę. Niektóre z przedsiębiorstw umieszczają też oferty pracy w zakładce „kariera”, jednak przeglądanie ich na stronie z wieloma innymi ogłoszeniami jest zdecydowanie wygodniejsze.

Podkarpackie to też dobre miejsce na założenie własnej działalności gospodarczej. W lokalnym urzędzie pracy można rozejrzeć się za dotacjami. Jest ich całkiem sporo, szczególnie dla osób przed trzydziestką i po pięćdziesiątce.

Jeśli masz już przygotowane dobre CV, to skorzystaj z możliwości, jakie daje internet i znajdź pracę z Jobsora! Na tym portalu znajdziesz tysiące aktualnych ofert z całego województwa podkarpackiego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE