Reklama

Reklama

Pożar XIX-wiecznego dworu! Straty mogą być nieodwracalne [FOTO]

Opublikowano: 21 listopada 2020 19:09
Autor: Rafał Bolanowski | Zdjęcie: Łukasz Dzik / WUOZ

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wiadomosci Do pożaru doszło w nocy z 20 na 21 listopada. Dach budynku spalił się doszczętnie, a jego wnętrze to jedno wielkie pogorzelisko. Szczegółowe oględziny i szacowanie strat będzie możliwe po kontroli Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego.

Reklama

Straż Pożarna została powiadomiona o pożarze XIX-wiecznego budynku dworu w Kobylanach (powiat krośnieński) o godzinie 2:58 w nocy. 

Akcja gaśnicza trwała do godziny 8:30. Według Podkarpackiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Przemyślu straty są ogromne i tylko cud uratował budynek przed zawaleniem. 

- Pożar rozpoczął się zachodniej stronie budynku przy tylnym wejściu. W jego wyniku spaleniu i zawaleniu do wnętrza uległa więźba dachowa wraz z poszyciem a także drewniane stropy. Stolarka wewnętrzna została spalona całkowicie a zewnętrzna pozbawiona szyb i mocno nadpalona.

- czytamy na profilu PWKZ.

W akcji gaśniczej brało udział kilkudziesięciu strażaków PSP z Krosna i OSP z gminy Chorkówka.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
logowanie / rejestracja

Rejestracja daje dostęp do treści i specjalnych funkcji tylko dla naszych stałych czytelników. Rejestracja jest bezpłatna i bezpieczna. Po wciśnięciu klawisza "zarejestruj" otrzymasz powitalny e-mail zawierający więcej informacji.

zaloguj się
e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła?

rejestracja
e-mail
hasło
powtórz hasło

Aby mieć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w postaci adresu e-mail celem umożliwienia przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy o wyrażenie poniżej wskazanych zgód

** Zgoda wymagana.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.