Reklama

Pożar w zabytkowym budynku, bomba na stacji paliw

Opublikowano:
Autor:

Pożar w zabytkowym budynku, bomba na stacji paliw - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Służby ratunkowe ze Stalowej Woli wzięły udział w ćwiczeniach obronnych "Sokół 2019".

Najpierw na służby ratunkowe zostały powiadomione o bombie na miejskiej stacji paliw, a po kilku godzinach o pożarze w zabytkowym budynku dyrekcji Huty Stalowa Wola. Tak wyglądał scenariusz piątkowych ćwiczeń obronnych o kryptonimie "Sokół 2019".

Na miejską stację paliw skierowano patrol policji ze stalowowolskiej prewencji, który potwierdził znalezisko. Teren odgrodzono policyjnymi taśmami. Stacja paliw została zamknięta. Wezwano pirotechnika, który ocenił pozostawioną paczkę jako możliwy ładunek wybuchowy. Wyznaczono obszar rażenia ładunku wybuchowego na minimum 2 kilometry. Poinformowano zarząd kryzysowy o podjęciu ewakuacji.

Z kolei do pożaru zabytkowego budynku Huty Stalowa Wola wezwano cztery wozy bojowe straży pożarnej, podnośnik wysokościowy oraz samochód z namiotem, w którym zorganizowano Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego. Całości przyglądali się obserwatorzy ze strony policji, straży pożarnej i innych służb. Ćwiczenia należy uznać za pozytywne i na pewno pozwolą odpowiednim służbom prawidłowo reagować w przyszłości.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE