Reklama

Pożar w akademiku Politechniki Rzeszowskiej? Przyjechali strażacy. Co się dzieje? Wyjaśniamy

Opublikowano:
Autor:

Pożar w akademiku Politechniki Rzeszowskiej? Przyjechali strażacy. Co się dzieje? Wyjaśniamy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Aż cztery zastępy straży pożarnej przyjechały do akademika Politechniki Rzeszowskiej. Na miejscu okazało się jednak, że przyczyną zawiadomienia nie był jego wybuch.

Około godziny 12:00 na terenie Politechniki Rzeszowskiej pojawiły się cztery wozy strażackie na sygnale. Otrzymali oni zgłoszenie - automatycznie. W jednym z akademików Politechniki Rzeszowskiej włączył się system przeciwpożarowy. Na miejscu okazało się jednak, że... studenci przypalili jedzenie.

- Zgłoszenie zostało wysłane z monitoringu odnośnie pożaru. Na miejscu okazało się, że studenci przypalili potrawę na kuchence i włączyła się czujka. Na miejsce pojechały cztery zastępy. Działania polegały na wejściu do akademika i odnalezieniu pomieszczenia, które zostało lekko zadymione. Odłączone zostało źródło ognia - czyli kuchenka i przewietrzone zostało pomieszczenie.

- mówi Grzegorz Wójcicki, rzecznik prasowy KM Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie.

Nikt nie zgłosił zawiadomienia, straż otrzymała je automatycznie. Nic nikomu się nie stało - to będzie dla studentów nauczką na przyszłość, aby lepiej pilnowali gotowanych potraw.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE