Reklama

Powstanie nowy most w Stalowej Woli! To już pewne

Opublikowano:
Autor:

Powstanie nowy most w Stalowej Woli! To już pewne  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Będzie miał prawie 2 kilometry długości i będzie przebiegał nad rzeką San – mowa o nowej przeprawie, która połączy Stalową Wolę z Zaklikowem. Budowa mostu wraz z nowym odcinkiem drogi wojewódzkiej nr 855 Olbięcin – Zaklików – Stalowa Wola będzie możliwa za sprawą rządowego programu – Mosty dla Regionów. Dziś, w Stalowej Woli podpisano umowę na dofinansowanie dokumentacji projektowej dla tej inwestycji.

Podpisy pod dokumentem złożyli: Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart oraz Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl wraz z wicemarszałkiem Piotrem Pilchem. W wydarzeniu uczestniczyli także m.in.: Małgorzata Jarosińska-Jedynak - minister Funduszy i Polityki Regionalnej, Rafał Weber - sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury oraz Lucjusz Nadbereżny - prezydent Stalowej Woli.

Marszałek Władysław Ortyl nie krył zadowolenia z faktu podpisania umowy:

- Znajdujemy się w miejscu ważnym dla podkarpackiej, ale i krajowej gospodarki. Ta dynamika inwestycji i produkcji, na której tak zależy rządowi premiera Morawieckiego i nam samorządowcom będzie tutaj sprawnie przebiegała. Co ważne, rozpoczęcie tej inwestycji, czyli przygotowanie dokumentacji projektowej, było możliwe dzięki znakomitej współpracy wielu osób i montażowi finansowemu - powiedział marszałek Władysław Ortyl.

- Ten most poprawi komunikację, będzie ważnym łącznikiem pomiędzy samorządami, będzie także wzmacniał pozycję gospodarczą województwa podkarpackiego, miasta Stalowej Woli, okolicznych samorządów. To jest też projekt, który łączy się z realizowanymi już inwestycjami drogowymi, co jest niezwykle ważne – mówił podczas podpisania prezydent Stalowej Woli, Lucjusz Nadbereżny.

- Przedsięwzięcia mostowe to bardzo drogie inwestycje, na które nie zawsze stać samorządy. Oprócz samej budowy, bardzo kosztownym wydatkiem jest sporządzenie samej dokumentacji. Budowaliśmy już mosty na autostradach, na drogach ekspresowych teraz czas na drogi wojewódzkie i powiatowe – zapowiedziała minister Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE