Reklama

Powódź zabrała im cały dorobek życia

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Powódź zabrała im cały dorobek życia - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wierzchowiska II, 19 czerwca, załamanie chmury, burze, ulewa... Ewakuacje, akcje strażaków. Dopiero po kilku godzinach okazuje się, jak ogromna jest skala zniszczeń. Jedna z rodzin straciła dobytek życia w kilka minut. Nawet nie ma gdzie spać. Prosi o pomoc.

O kolejnej ulewie i powodzi pisaliśmy w artykule Podkarpackie miejscowości znów pod wodą.

Woda, która wdarła się do jednego z domów w Wierzchowiskach II na granicy województw Podkarpackiego i Lubelskiego, zniszczyła meble, łóżka cały sprzęt AGD i RTV. Całkowicie zalana została piwnica, w której przechowywane były przetwory przygotowane na zimę. Znajdował się tam również piec, który w tym momencie nie nadaje się do ogrzania domu. Sytuacja jest krytyczna. Fala, która spływała z okolicznych miejscowości, uderzyła z ogromną siłą w dom mieszkańca gminy Modliborzyce w powiecie janowskim.

Na ten moment dom nie nadaje się do zamieszkania, wszystkie wersalki, które były całe w błocie, nadają się jedynie do wyrzucenia. Woda w domu sięgała po pas, więc podłoga i ściany domu są przesiąknięte wodą. Samochody i traktor, które stały na podwórku, po kilku godzinach nadal były całe w wodzie. Rodzina nawet nie mogła sprawdzić, czy zwierzęta w stodole przeżyły. Dopiero na drugi dzień po wypompowaniu wody, przez straż i wojsko mogła dotrzeć do zwierząt.

- Brudna, zamulona woda wdzierała się oknami, przewracając w domu meble i lodówkę. Podczas trwania nawałnicy rodzina ewakuowała się na strych, który był jedynym nie zalanym pomieszczeniem w domu. Długimi godzinami czekali aż nadejdzie pomoc - napisali bliscy poszkodowanym na zrzutka.pl, dodając: - Bardzo prosimy o każdą pomoc dla tej rodziny, potrzebują wszystkiego, sytuacja jest nie do opisania - teraz nie mają nawet na czym spać. Zebrane pieniądze zostaną przekazane rodzinie.

Zachęcamy do włączenia się do zbiórki na zrzutka.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE