Reklama

Powiat kolbuszowski. Według ustaleń śledczych, 49-latek molestował ośmioletnią dziewczynkę

Opublikowano:
Autor:

Powiat kolbuszowski. Według ustaleń śledczych, 49-latek molestował ośmioletnią dziewczynkę - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kolbuszowska prokuratura postawiła zarzuty 49-letniemu mężczyźnie z powiatu kolbuszowskiego. Według ustaleń śledczych, molestował on ośmioletnią dziewczynkę.

Sytuacja miała mieć miejsce w ubiegłoroczne wakacje. Rodzina dziewczynki poinformowała o całej sprawie kolbuszowską prokuraturę.

Dotykał małoletnią

Prokuratura Rejonowa w Kolbuszowej 30 kwietnia skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko mieszkańcowi powiatu kolbuszowskiego. 

- Józef M. podejrzany jest o to, że wykorzystując, wynikającą z wieku, bezradność małoletniej poniżej 15. roku życia kilkukrotnie dopuścił się wobec niej innej czynności seksualnej - informuje Joanna Kwiatkowska-Brandys, szefowa kolbuszowskiej prokuratury. 

Jak dodaje prokurator, te "inne czynności seksualne" polegały m.in. na dotykaniu ręką jej narządów płciowych i całowanie miejsc intymnych. Mężczyzna podejrzany jest również o to,  że usiłował utrwalić telefonem komórkowym obnażone narządy płciowe dziewczynki. 

Jak się okazało, podejrzany jest dalekim krewnym małoletniej.

Sprawa w sądzie

Mężczyzna w toku postępowania przygotowawczego nie przyznał się do przedstawionych mu zarzutów. Jednak inne dowody zebrane w sprawie, przede wszystkim przesłuchania świadków, pozwoliły na przedstawienie zarzutu podejrzanemu i przesłanie sprawy do sądu. 

- Na majątku podejrzanego zastosowano zabezpieczenie majątkowe w postaci ustanowienia przymusowej hipoteki na nieruchomościach, między innymi celem zabezpieczenia roszczeń odszkodowawczych - nadmienia Kwiatkowska-Brandys.

Za pierwszy z czynów oskarżonemu grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności, za drugi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE