Reklama

Powalony Buk Jagiełły

Opublikowano: czw, 4 lip 2019 23:47
Autor:

Powalony Buk Jagiełły - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości - Stało się. Siły natury zwyciężyły z naszym najsłynniejszym drzewem pomnikowym - Bukiem Jagiełły - poinformowali pracownicy Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Buk Jagiełły miał około 400 lat, ale ze względu na miejsce, w którym rósł, nie był oznaczony jako pomnik przyrody.

Swoją nazwę Buk Jagiełły zawdzięczał legendzie, według której odpoczywał pod nim król Jagiełło podczas swoich pielgrzymek na Święty Krzyż. Według legendy drzewo ma ponad 600 lat. W rzeczywistości było dużo młodsze - wiek liczony był na niecałe 400 lat. Nie tak dawno pod drzewem stały jeszcze ławeczki, ale od jakiegoś czasu dojście do drzewa było zagrodzone z powodu jego złego stanu i groźby przewrócenia. I wreszcie stało się...

- Siły natury zwyciężyły z naszym najsłynniejszym drzewem pomnikowym - Bukiem Jagiełły - czytamy na fanpage ŚPN.

- Ale to nie koniec... Po nim przyjdzie nowe pokolenie, równie silnych i potężnych drzew. Choć na pierwszy rzut oka martwy, to dopiero teraz stanie się tyglem życia dla tysięcy organizmów.
Wspomnijmy go raz jeszcze - podzielcie się z nami zdjęciami, historiami z bukiem "Jagiełły' w roli głównej

- czytamy dalej i również zachęcamy do przesyłania zdjęć lub historii o buku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.