Reklama

Potrzebny jest sprzęt komputerowy!

Opublikowano:
Autor:

Potrzebny jest sprzęt komputerowy! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W związku z obowiązywaniem stanu epidemii uczniowie zamiast w szkolnych ławkach zmuszeni są do odbywania nauki zdalnie, zasiadając przed monitorami komputerów. Niestety, wielu z nich nie posiada sprzętu komputerowego, dzięki któremu mogłoby realizować podstawy programowe. Tarnobrzeski samorząd prosi zatem o wsparcie i przekazywanie laptopów do magistratu!

- Zwracam się więc do firm, banków i osób prywatnych. Jeżeli posiadacie Państwo sprawny sprzęt komputerowy: laptopy, tablety, mikrofony, kamery, myszki, słuchawki, który nie jest już używany lub jest nowy, ale niepotrzebny, w imieniu tarnobrzeskich uczniów, bardzo proszę o przekazanie go do tarnobrzeskich szkół, te rozdysponują pomiędzy swymi uczniami według zgłoszonych potrzeb - apeluje prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek.

W sprawie możliwości przekazania sprzętu komputerowego magistrat prosi o kontakt z Wydziałem Edukacji, Zdrowia, Sportu i Kultury tarnobrzeskiego Urzędu Miasta (telefon 15-822-65-70 wew. 214). Magistrat przekaże wszystkie dary szkołom. Po ustaniu epidemii wypożyczony uczniom sprzęt wróci do szkół, by służyć wszystkim uczniom. 

Samorząd Tarnobrzega złożył wniosek o grant do Centrum Projektów Polska Cyfrowa w ramach projektu ,,Zdalna Szkoła” finansowanego z EFRR o środki na zakup laptopów dla uczniów i nauczycieli. Jednak zgłoszone w ostatnich dniach do dyrektorów szkół zapotrzebowanie na sprzęt dla uczniów, w związku z prowadzeniem lekcji on-line, wielokrotnie przewyższa możliwości jego pozyskania. W ramach grantu z CPPC można liczyć na 40 laptopów, tymczasem z zestawienia otrzymanego z tarnobrzeskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych wynika, że samych laptopów potrzeba ponad 300.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE