Reklama

Reklama

Potężna fala zwolnień na Podkarpaciu!

Opublikowano: 16 września 2020 20:27
Autor: JT/GL

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wiadomosci Od 1 stycznia do 31 sierpnia 2020 roku podkarpaccy pracodawcy zgłosili do powiatowych urzędów pracy zamiar zwolnienia 4053 pracowników, wypowiedzenia wręczono 2073 osobom.

Reklama

Kolejny miesiąc kryzysu ekonomicznego przynosi następne złe wiadomości. Cztery firmy złożyły zawiadomienia o zwolnieniu 405 osób.

- Wśród pracodawców zgłaszających do Powiatowych Urzędów Pracy zwolnienia, najczęściej pojawiają się podmioty  z branży motoryzacyjnej i lotniczej oraz niektóre podmioty handlowe i usługowe.

- powiedział Tomasz Czop, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie.

 • Zobacz więcej:

>>GRUPOWE ZWOLNIENIA W BRANŻY LOTNICZEJ

Zwolnienia grupowe w branży motoryzacyjnej i lotniczej zgłosiły: Goodrich Aerospace Poland w Krośnie i Tajęcinie (226 osób), Safran Transmission System w Sędziszowie Małopolskim (152 osób), Pratt&Whitney Rzeszów (330 pracowników). W Mielcu takie cięcia przewidziały firmy z branży motoryzacyjnej - Bury  Sp.z.o.o. (zgłosił 500 osób do zwolnienia) i Lear Corporation (zgłosił 350 osób do zwolnienia). Są też dobre informacje. Z jednej strony są kolejne zwolnienia grupowe, z drugiej niektórzy  pracodawcy wycofali planowane redukcje w całości lub części, co  świadczy o poprawianiu się sytuacji na rynku pracy. Wycofanie zwolnień dotyczyło 581 miejsc pracy, 14,3 procent ze wszystkich zgłoszeń.

 • Czytaj także:

>>BEZ PRACY, BEZ ZAMÓWIEŃ

 • Czytaj więcej:

>>KOLEJNE ZWOLNIENIA PRATT&WHITNEY

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 2 miesiące temu | ocena +4 / -4

  Wujek Dobra Rada

  Wystarczy zapisać się do partii przewodniej. Tam mają dużo stanowisk.

 • 2 miesiące temu | ocena +3 / -3

  NFC

  nie ma co komentowac sytuacja jest ciezka dla nas wszystkich