Reklama

Potężna fala zwolnień na Podkarpaciu!

Opublikowano:
Autor:

Potężna fala zwolnień na Podkarpaciu! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Od 1 stycznia do 31 sierpnia 2020 roku podkarpaccy pracodawcy zgłosili do powiatowych urzędów pracy zamiar zwolnienia 4053 pracowników, wypowiedzenia wręczono 2073 osobom.

Kolejny miesiąc kryzysu ekonomicznego przynosi następne złe wiadomości. Cztery firmy złożyły zawiadomienia o zwolnieniu 405 osób.

- Wśród pracodawców zgłaszających do Powiatowych Urzędów Pracy zwolnienia, najczęściej pojawiają się podmioty  z branży motoryzacyjnej i lotniczej oraz niektóre podmioty handlowe i usługowe.

- powiedział Tomasz Czop, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie.

Zwolnienia grupowe w branży motoryzacyjnej i lotniczej zgłosiły: Goodrich Aerospace Poland w Krośnie i Tajęcinie (226 osób), Safran Transmission System w Sędziszowie Małopolskim (152 osób), Pratt&Whitney Rzeszów (330 pracowników). W Mielcu takie cięcia przewidziały firmy z branży motoryzacyjnej - Bury  Sp.z.o.o. (zgłosił 500 osób do zwolnienia) i Lear Corporation (zgłosił 350 osób do zwolnienia). Są też dobre informacje. Z jednej strony są kolejne zwolnienia grupowe, z drugiej niektórzy  pracodawcy wycofali planowane redukcje w całości lub części, co  świadczy o poprawianiu się sytuacji na rynku pracy. Wycofanie zwolnień dotyczyło 581 miejsc pracy, 14,3 procent ze wszystkich zgłoszeń.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE