Reklama

Poszukiwani organizatorzy przerzutu imigrantów w rękach straży granicznej

Opublikowano:
Autor:

Poszukiwani organizatorzy przerzutu imigrantów w rękach straży granicznej - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dwaj Mongolczycy podejrzewani o organizowanie nielegalnych migracji zatrzymali zostali przez Straż Graniczną. 28 czerwca funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG ustalili ich miejsce pobytu, a Prokuratura Rejonowa w Lesku przedstawiła im zarzuty, do których się przyznali.

Zatrzymani w Krakowie dwaj obywatele Mongolii (26 i 28 lat) przebywają w Polsce legalne i posiadają tytuły pobytowe związane z wizą studencką. Prokuratura Rejonowa w Lesku już przedstawiła im zarzuty dotyczące organizowania dla migrantów nielegalnego przekroczenia granicy z Ukrainy do Polski.

W ramach prowadzonego śledztwa ustalono, że zatrzymani cudzoziemcy przerzucali nielegalnych migrantów z Ukrainy do Polski, wykorzystując kanał przerzutowy zlokalizowany na  tzw. „zielonej granicy” w Bieszczadach. Dwaj zatrzymani to poszukiwani przez Straż Graniczną od jesieni 2018 roku organizatorzy przerzutu migrantów m.in. z Mongolii.

Sprawa sięga 2018 roku

W grudniu 2018 roku funkcjonariusze SG z Krościenka zatrzymali 4 organizatorów przerzutu nielegalnych imigrantów - dwóch obywateli Holandii, a także Francji oraz Mongolii. Zostali zatrzymani, kiedy przeprowadzali w Bieszczadach przez tzw. zieloną granicę z Ukrainy do Polski pięciu obywateli Mongolii.

W wyniku dalej prowadzonych działań operacyjnych, Straż Graniczna ustaliła, że w procederze dodatkowo brało udział jeszcze dwóch mężczyzn. Dopiero kilka dni temu udowodniono, że są to studenci z Mongolii. Łącznie do sprawy zatrzymano 6 organizatorów.

Funkcjonariusze SG, w postępowaniu przygotowawczym wykazali, że obywatele Mongolii m.in. utworzyli kanał przerzutowy, którędy przerzucili 11 imigrantów (w większości z Mongolii). Polska miała być krajem tranzytowym, natomiast celem procederu był przerzut imigrantów do Francji i Holandii.

Koszt przerzutu jednego imigranta na zachód Europy to 4-5 tys. dolarów Aktualnie sprawa jest w kognicji Prokuratury Rejonowej w Lesku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE